Hotailors zamyka rundę finansowania. Startup zdobywa 23 mln euro i szykuje rebranding

Hotailors
Filip Błoch, twórca Hotailors i Pays.Solutions
Hotailors, czyli polski startup który stworzył rozwiązanie do zarządzania podróżami służbowymi zdobywa 23 mln euro na światową ekspansję

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W ostatniej rundzie inwestycyjnej Hotailors pozyskał 23 mln euro od inwestorów. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój spółki na rynkach międzynarodowych. Kluczowe kierunki to Stany Zjednoczone oraz Bliski Wschód i Afryka Północna (MENA). Już teraz polska firma jest światowym pionierem obsługi podróży służbowych pracowników zewnętrznych, m.in. dla takich gigantów jak Google i Vodafone. Wygrała też program akceleracyjny SAP iO.Foundry San Francisco. To dla firmy ogromna szansa, bo różnych aplikacji SAP do zarządzania przedsiębiorstwami używa ponad 425 tys. dużych firm na całym świecie. A aż 77 proc. wszystkich światowych transakcji odbywa się poprzez przedsiębiorstwa działające w środowisku SAP.

Firma pracuje jeszcze nad jednym ważnym projektem - to proces zmiany marki z Hotailors na WorkTrips.

Nowe możliwości, nowa nazwa

Hotailors stawia nie tylko na rozwój na rynkach międzynarodowych, ale wciąż poszukuje nowych, innowacyjnych narzędzi. Niedawno wprowadzono dodatkowe rozwiązanie - klienci Hotailors mogą ubezpieczać podróże służbowe. W czasach, gdy odwoływanie lotów staje się coraz częstszą praktyką, ogromnie poprawia to bezpieczeństwo finansowe.  

– Będziemy to rozwiązanie rozwijali, wprowadzimy też dodatkowe możliwości kredytowania podróży. Nasz sukces opiera się właśnie na tym, że nasze narzędzie rozwiązuje problemy podróży w czasach niepewności – błyskawiczne planowanie, przejrzystość kosztów, opieka 24/7 nad podróżującymi - mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel firmy Hotailors.  

– Cały czas rozwijamy się na rynkach zagranicznych i z myślą o nich przygotowujemy się do rebrandingu. Markę Hotailors zastąpi WorkTrips, nazwa jasno opisująca w czym się specjalizujemy. Rebranding ma przyspieszyć nasz rozwój i rozmowy z następnymi klientami. Oczywiście też cały czas rozmawiamy z nowymi klientami, podpisujemy nowe umowy oraz – last but not least – udoskonalamy nasze narzędzie, żeby dać podróżującym i ich pracodawcom jeszcze więcej opcji i możliwości – dodaje Filip Błoch.

Przyszłość podróży służbowych

Kolejki na lotniskach, opóźnione lub odwołane loty, problemy z rezerwacjami w hotelach – to rzeczywistość podróży po pandemii.

– Żeby ogarnąć ten chaos potrzebne są rozwiązania łączące automatyzację procesu planowania delegacji oraz 24-godzinne wsparcie agentów podróży – mówi Filip Błoch, założyciel i prezes Hotailors. Firma pozyskała 23 miliony euro w ostatniej rundzie inwestycyjnej. Dzięki temu chce zdobyć nowych dużych klientów w Stanach Zjednoczonych oraz Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej (MENA).

Ktokolwiek podróżował w ostatnim czasie wie, jak niepewna jest sytuacja w branży travel. Odwołane lub opóźnione loty, niespodziewane strajki, mniejsza liczba pracowników obsługi sprawia, że rośnie poczucie braku bezpieczeństwa wśród podróżujących, w tym klientów biznesowych. Jednocześnie ten chaos uzmysłowił dobitnie potrzebę zoptymalizowanego zarządzania podróżami służbowymi oraz 24-godzinnego wsparcia dla pracowników w delegacji. To właśnie wyróżnia Hotailors, który oferuje kompleksowe narzędzie do samodzielnej rezerwacji podróży służbowych. 

– Covid spowodował ogromne przyspieszenie transformacji cyfrowej – to akurat ogromna szansa dla Hotailors, bo firmy zobaczyły, że potrzebują takiego narzędzia jak nasze. Nasza platforma jest platformą internetową. Jesteśmy dobrze przygotowani organizacyjnie i finansowo - mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel firmy Hotailors.

– Moim zdaniem nie będzie powrotu do świata sprzed pandemii. To, na co patrzymy, to powstawanie nowej normalności – świata podróży, który będzie wyglądał inaczej niż w 2019 r. Oczywiście ludzie nadal będą chcieli podróżować, bo wiele rozmów biznesowych nie uda się bez spotkania osobistego. Moim zdaniem liczba podróży będzie mniejsza, ale zwiększy się nacisk na ich jakość. Również jeśli chodzi o bezpieczeństwo – dodaje Filip Błoch.

Hotailors, polski startup eksportowy 

Polski start-up, który stworzył rozwiązanie SaaS oparte na sztucznej inteligencji, pomagające rezerwować, organizować, nadzorować i rozliczać wyjazdy pracownicze.

Za pomocą platformy Hotailors mogą oni rezerwować wyjazdy w ramach przysługujących im limitów, natomiast firma może otrzymać albo zbiorczą fakturę albo faktury dla poszczególnych centrów kosztowych. Hotailors umożliwia firmom dostęp do kompletnej wiedzy na temat kosztów podróży służbowych i realne zarządzanie nimi. Daje również kontrolę wydatków w czasie rzeczywistym. Co ważne Hotailors pozwala również objąć pracowników zewnętrznych firmową polityką podróży i zasadami bezpieczeństwa. Jednocześnie podróżujący mają zapewnione przez cały czas wsparcie agentów podróży.  

Rozwiązania Hotailors mogą zredukować koszty podróży służbowych nawet o 30 proc. i zmniejszyć czas potrzebny do ich zaplanowania, organizacji i rozliczenia o 90 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ