Hotailors zebrało prawie 13 mln złotych od inwestorów

Filip Bloch, Maciej Stopierzyński oraz Michał Szeksztełło, fot. materiały prasowe
Filip Bloch, Maciej Stopierzyński oraz Michał Szeksztełło, fot. materiały prasowe
Polska firma Hotailors ogłosiła zamknięcie rundy inwestycyjnej seed. – Z sukcesem zakończyliśmy również udział w programie rozwojowym SAP.iO Foundry. Finansowanie od inwestorów pozwoli nam w pełni to wykorzystać. Naszym celem jest zdobycie kolejnych klientów z listy Fortune 500 – mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Łącznie w zakończonej rundzie spółka Travel Manager (właściciel marki Hotailors) pozyskała od inwestorów 12,6 mln zł. Polski startup jest światowym pionierem obsługi podróży służbowych pracowników zewnętrznych, m.in. dla takich gigantów jak Google i Vodafone.  

– Rynek podróży służbowych jest wart prawie 1,5 bln dolarów rocznie. A dzięki naszemu rozwiązaniu jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla największych światowych firm – mówi Filip Błoch. – Pieniądze pozyskane od inwestorów pozwolą nam na szybką ekspansję – dodaje. 

Wśród inwestorów Hotailors są m.in.: 

DialCom24 – firma, która stworzyła serwis Przelewy24,  

Mariusz Kozłowski – inwestor i przewodniczący Rady Nadzorczej Mindspace Poland SA, operatora nowoczesnych przestrzeni coworkingowych, 

Dawid Sukacz – partner zarządzający w funduszu private equity 21 Concordia, 

Alfabeat – fundusze venture capital inwestujący w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju, które mają potencjał stania się globalnym liderem w swojej kategorii, 

Adam Kwaśniewski – pierwszy pracownik Google w Polsce oraz były dyrektor tej firmy w Dubaju. 

– Jestem przekonany, że już niedługo Hotailors będzie pierwszym „prawdziwym” polskim jednorożcem z obszaru software – mówi Dawid Sukacz, podsumowując zamknięcie rundy inwestycyjnej. 

Hotailors działa w branży, która przeżywa kryzys wywołany pandemią COVID-19. Polskiej firmie udało się jednak w tym czasie osiągnąć sukces w programie rozwojowym firmy SAP – jednej z największych firm informatycznych na świecie (jej aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwami używa ponad 425 tys. dużych firm na całym świecie. 77 proc. wszystkich światowych transakcji odbywa się poprzez przedsiębiorstwa działające w środowisku SAP) oraz zamknąć z doskonały wynikiem rundę finansowania. 

– Po pierwsze zaczęliśmy przygotowania już pod koniec stycznia. Dzięki rozmowom z inwestorami i naszymi partnerami byliśmy dobrze przygotowani do kryzysu. Po drugie dzięki wytężonej pracy zostaliśmy zaproszeni do programu SAP iO.Foundry – tłumaczy Filip Błoch. 

– W czasie kryzysu zacieśniliśmy też współpracę z Amadeusem, światowym liderem technologii w branży hoteli i podróży – wspólnie tworzymy rozwiązania, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych, co będzie bardzo ważne obecnie, gdy pracownicy znów zaczynają podróżować – dodaje Maciej Stopierzyński, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel Hotailors. 

– Efektem epidemii będzie m.in. to, że firmy jeszcze częściej będą zatrudniały specjalistów jako pracowników zewnętrznych. Do obsługi ich podróży służbowych będą potrzebowały takiego narzędzia jak Hotailors – podkreśla Michał Szeksztełło, dyrektor operacyjny i współzałożyciel Hotailors.  

Hotailors to polska firma, która ułatwia firmom organizowanie podróży służbowych. Jest światowym pionierem obsługi wyjazdów pracowników zewnętrznych (czyli pracujących na kontraktach). Za pomocą platformy Hotailors mogą oni rezerwować wyjazdy w ramach przysługujących im limitów, natomiast firma otrzymuje jedną zbiorczą fakturę. Hotailors umożliwia firmom dostęp do kompletnej wiedzy na temat kosztów podróży służbowych i realne zarządzanie nimi. Daje również kontrolę wydatków w czasie rzeczywistym.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ