WorkTrips dołączyło do programu grupy Emirates. Polska firma chce rozwinąć się na Bliskim Wschodzie

Filip Błoch
Filip Błoch
WorkTrips, czyli polski startup dawniej funkcjonujący pod nazwą Hotailors, dołączył do programu rozwojowego grupy Emirates pod nazwą Intelak. Jego partnerami są m. in. Microsoft oraz Accenture, ale jak zapewnia Filip Błoch, twórca startupu, to tylko krok w kierunku większej ekspansji na Bliski Wschód.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Wybranie polskiego startupu do tego programu jest wyjątkowym wydarzeniem jednak nie powinno dziwić. Polska ma jednych z najlepszych deweloperów na świecie i technologia, którą stworzyliśmy jest dla tamtejszych partnerów niezwykle interesująca. Rozwój w Intelak Hub pozwoli nam to na poznanie potencjalnych klientów z regionu Bliskiego Wschodu i szerzej – EMEA. Coraz szybsza ekspansja zagraniczna jest w tym roku naszym celem strategicznym, a region EMEA, oprócz Stanów Zjednoczonych, jest kluczowym obszarem rozwoju – mówi Filip Błoch, współzałożyciel i prezes WorkTrips.com. 

Worktrips dołącza do programu Intelak

Intelak to program akceleracyjny, który szuka nowych i sprawdzonych rozwiązań na rynek turystyczny Bliskiego Wschodu. Jego partnerami są: Emirates, Microsoft, Amadeus, Accenture oraz Dubai Economy & Tourism. W związku z udziałem w akceleratorze WorkTrip uruchomiło swoje przedstawicielstwo w Dubaju.

Przeczytaj także: Ataki na użytkowników PayPal

Na czym polega Intelak?

To 3-miesięczne działania dla wybranych uczestników, które dadzą im możliwości rozwoju i skalowania na rynku turystycznym na Bliskim Wschodzie. Jak zapewniają przedstawiciele WorkTrips, kraje arabskie coraz bardziej stawiają na turystykę, ale stają się również hubami biznesowymi. Stąd rośnie również zapotrzebowanie na rozwój podróży służbowych w całym regionie.

Z tego powodu Grupa Emirates (w skład której wchodzą również linie lotnicze Emirates) zainicjowała powstanie akceleratora Intelak. Celem jest znalezienie start-upów z ciekawymi, gotowymi do implementacji rozwiązaniami z branży travel. Partnerami merytorycznymi programu są światowi giganci: Microsoft, Accenture i Amadeus oraz Dubai Economy & Tourism.

Intelak skupia się na tych firmach, które mają już ugruntowany kierunek rozwoju i zależy im na wejściu na nowe rynki. Wybrane do udziału w akceleratorze firmy będą miały możliwość implementacji swoich rozwiązań biznesowych w całym Dubaju oraz udział i możliwość prezentacji na GITEX Future Stars – najważniejszego wydarzenia technologicznego w regionie i jednego z najważniejszych na świecie.

WorkTrips stawia na ekspansję

To nie pierwsza przygoda polskiego startupu z programami akceleracyjnymi. WorkTrips (jeszcze jako Hotailors) wygrało w 2019 r. program akceleracyjny SAP iO.Foundry San Francisco. Dzięki temu narzędzie jest dostępne dla użytkowników rozwiązań SAP - a różnych aplikacji SAP do zarządzania przedsiębiorstwami używa ponad 425 tys. dużych firm na całym świecie. Aż 77 proc. wszystkich światowych transakcji odbywa się poprzez przedsiębiorstwa działające w środowisku SAP.

Intelak to ogromna szansa na mocne wejście WorkTrips.com na rynki Bliskiego Wschodu. Udział w programie akceleracyjnym grupy Emirates jest dla nas doskonałą okazją na zaprezentowanie naszego rozwiązania na ich rynku turystycznym – mówi Filip Błoch.

– Zaangażowanie w program Intelak idealnie wpisuje się w nasz plan ekspansji zagranicznej – mówi Michał Szeksztełło, dyrektor ds. rozwoju i współzałożyciel WorkTrips.

– Bliski Wschód to ciągle jeszcze nowy rynek, szczególnie dla polskich firm. Widzimy tam wiele możliwości zarówno biznesowych, jak i rozwojowych. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się uruchomić swoje przedstawicielstwo, aby poznawać rynek i nawiązywać bezpośrednie kontakty z potencjalnymi kontrahentami – dodaje Michał Szeksztełło.

WorkTrips w 2022 roku zamknęło rundę inwestycyjną w wysokości 23 mln euro. Zebrane środki mają być przeznaczone na rozwój aplikacji (ostatnio narzędzie WorkTrips dało swoim użytkownikom dostęp do bazy noclegowej Booking.com oraz wprowadziło dodatkowe ubezpieczenia podróży razem z AXA Partners) oraz właśnie na ekspansję zagraniczną.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ