Paczkomaty InPost powstaną wewnątrz sklepów Żabka. To nowy koncept firmy

Żabka
Sklep Żabka, fot. materiały prasowe
W sklepach Żabka już niebawem staną specjalne paczkomaty InPost - donosi portal wiadomoscihandlowe.pl. Żabka w ten sposób chce odciążyć pracowników.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Umowy na instalację paczkomatów podpisali już pierwsi franczyzobiorcy Żabki. Jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl, skala testów ma być pokaźna, chociaż strony nie zdradzają liczby automatów, które zostaną zamontowane w sklepach. Obecnie Żabka ma około 8 tys. sklepów a InPost w grudniu przekroczył liczbę 16 tys. paczkomatów w Polsce. 

Dla InPostu będzie to rozwinięcie projektu InDoor, który wystartował w 2020 roku. Wówczas małe paczkomaty stanęły m.in. w biurowcach czy galeriach handlowych. Test przeprowadzony przy współpracy z Żabką pokaże, czy taki projekt ma sens w sklepach. 

Na współpracy skorzysta także Żabka. W ten sposób odciążeni zostaną pracownicy, którzy dziś zobowiązani są do wydawania paczek. Żabka będzie miała także lepsze perspektywy do rozwijania usługi Żappka Post. Nie oznacza to jednak, że paczkomat będzie jedynym miejscem, w którym będzie można odebrać paczkę zamówioną do sklepów. Pracownicy wciąż będą je również wydawali "zza lady". 

Uruchomienie maszyn nie jest pomysłem na uniknięcie nowych zasad związanych z zakazem handlu w niedziele. Żabki mogą być otwarte również w niedziele niehandlowe. W sklepie może wówczas pracować tylko franczyzobiorca i jego najbliższa rodzina.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY