Odmrożenie gospodarki dopiero pod koniec maja? Premier zapowiada terminy

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki, fot. adam guz/kprm/flickr.com
Dopiero na przełomie maja i czerwca rząd planuje odmrożenie gospodarki - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Prawdopodobnie wcześniej do nauki wrócą uczniowie klas 1-3.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mateusz Morawiecki o planach rządu mówił podczas konferencji prasowej w Lubinie. Jak zaznaczył, konkretne decyzje zależą od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Nie oznacza to, że do końca maja nie zostanie "odmrożona" żadna branża gospodarki. Premier zapowiedział, że niektóre obszary mogą być uwolnione wcześniej.

Jak wynika z doniesień RMF FM, rząd będzie chciał niebawem przywrócić edukację stacjonarną dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Rozważane jest także zdjęcie części obostrzeń w branży handlowej i usługowej. Tu decyzje będą zapadały w skali regionalnej - w zależności od np. liczby zakażeń. Najbardziej prawdopodobne jest częściowe ograniczenie obostrzeńw województwach: podkarpackim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

W tym momencie konkretne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Jak powiedział Adam Niedzielski w rozmowie na antenie Radia Zet, jutro, czyli 21 kwietnia, odbędzie się konferencja prasowa, podczas której rząd opowie co zmieni się w temacie obostrzeń w tygodniu przedmajówkowym. Minister zdrowia zaznaczył, że nie ma mowy o mocnym luzowaniu obostrzeń, ze względu na obawę przed IV falą pandemii.

Jeśli chodzi o potencjalny scenariusz luzowania obostrzeń, jako pierwsi na otwarcie mogą liczyć fryzjerzy, branża beauty oraz drobne usługi. W następnej kolejności będzie to handel wielkopowierzchniowy, potem hotele a na końcu restauracje i branża fitness.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY