Patryk Jaki popierał obostrzenia, a teraz... krytykuje lockdowny i Adama Niedzielskiego

Twitter Patryka Jakiego
Twitter Patryka Jakiego, fot. Twitter
Wreszcie A. Niedzielski zdymisjonowany. Wszystkie te jego niemądre lockdowny, polityka COVID-owa i ostatnie popisy. Dobra decyzja! - napisał na Twitterze Patryk Jaki. Wcześniej - jak wskazywały wypowiedzi wiceministra, które przypomnieli internauci - popierał obostrzenia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

We wtorek 8 sierpnia Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Adama Niedzielskiego ze stanowiska ministra zdrowia. To konsekwencja tweeta byłego już ministra, który ujawnił wrażliwe dane pacjenta. Następczynią Niedzielskiego została Katarzyna Sójka, mało znana posłanka PiS z okręgu kaliskiego. 

Dymisja Adama Niedzielskiego odbiła się szerokim echem nie tylko w mediach społecznościowych. Głos w sprawie zabrał również wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który nie ukrywał zadowolenia z decyzji Mateusza Morawieckiego. 

Patryk Jaki - archiwalne wypowiedzi

Słowa te - jak zarzucili politykowi internauci - stoją w sprzeczności z wypowiedziami Jakiego sprzed niespełna trzech lat.

Co na to sam zainteresowany? "W PE głosowałem zawsze przeciwko wszystkim ograniczeniom covidowym, paszportom etc. wbrew stanowisku rządu. Nie wiem jak można tej polityki bronić w świetle tego co już dziś wiemy" - odpowiedział w mediach społecznościowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ