4x4 nie tylko w teren

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
Kojarzony z autami terenowymi napęd na cztery koła przydaje się także na co dzień. I to nie tylko w SUV-ach, ale też w limuzynach i pojazdach użytkowych.

Mimo że zdecydowana większość samochodów nigdy nie opuszcza asfaltowych dróg, a tylko nieliczne zmuszone są do pokonywania trudnych przeszkód terenowych, napęd na cztery koła znajdziemy w ofercie wielu marek. W tym gronie są oczywiście pojazdy terenowe z prawdziwego zdarzenia, choć – trzeba przyznać – stanowią dzisiaj niszę rynkową. Należą do nich takie modele, jak odchodzący już niestety w niepamięć Land Rover Defender (wkrótce pojawi się jego nowa generacja) czy przedstawione niedawno w nowych wersjach Jeep Wrangler oraz Mercedes klasy G. To jedne z nielicznych modeli, które – z odpowiednim wyposażeniem – faktycznie mogą w terenie zdziałać cuda. Potrafią jeździć w błocie, w piachu i po kamieniach z równą łatwością, co po asfaltowych drogach. Tyle że to samochody drogie i, z perspektywy kogoś, kto rzadko zapuszcza się w teren, wyposażone w mnóstwo niepotrzebnych dodatków. A przecież istnieją konstrukcje mniej wyrafinowane i siłą rzeczy tańsze, nieprzystosowane wprawdzie do ekstremalnego wysiłku na bezdrożach, ale bez trudu radzące sobie poza asfaltem. 

Firma na cztery koła

W takiej roli świetnie sprawdzają się pick-upy: pojazdy o prostej konstrukcji, zbudowane na solidnej ramie, wyposażone w napęd 4x4, a często także w reduktor ułatwiający „pełzanie” w wymagającym terenie. Zawsze zaś z „paką”, która pomieści bardzo dużo bagaży: otwartą...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 11/2018
 (38)

Więcej możesz przeczytać w 11/2018 (38) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY