Michael Lewis, autor "Big Short", spędził miesiące z szefem FTX. Będzie książka

Michael Lewis na konferencji Crypto Bahamas / Fot.
Michael Lewis na konferencji Crypto Bahamas / Fot. Danny Nelson, CoinDesk
Po Hollywood krąży list, według którego Michael Lewis, autor bestsellerów, pracuje nad książką, która ma "dramatyczne, zaskakujące zakończenie".

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Biorąc pod uwagę upadek FTX i fatalne zakończenie kariery Sama Bankmana-Frieda, CEO giełdy kryptowalut, który okazał się oszustem i kłamcą, jest szansa, że na rynku pojawi się bardzo interesująca pozycja. Michael Lewis, autor znany m.in. z "Big Short", ma szansę na jeszcze większy hit. 

Zgodnie z listem z Creative Artists Agency, który krąży po Hollywood, Lewis spędził ostatnie pół roku w towarzystwie Sama Bankmana-Frieda, byłbym miliarderem, którego imperium kryptowalutowe dramatycznie eksplodowało w tym miesiącu, gdy wyszło na jaw, że cały jego biznes opierał się na "domku z kart". 

Sprawdź: Ile zarabia się na Spotify

Zespół Ankler, biuletynu branży rozrywkowej, jako pierwszy informował o istnieniu listu, mówiąc że został on wysłany w piątek do potencjalnych nabywców praw filmowych do książki. Później kilka serwisów zweryfikowało tę informację i faktycznie, list tego rodzaju został wysłany.

Bankman-Fried zostanie bohaterem filmu?

"Jego dzieciństwo, wczesny sukces na Wall Street, przyjęcie skutecznego altruizmu i stworzenie imperium kryptowalutowego, które katapultowało go w rekordowym czasie w szeregi najbogatszych ludzi na świecie, wydawało się więcej niż wystarczające, by zyskać zainteresowanie Michaela Lewisa" - czytamy w liście. "Wydarzenia z ostatniego tygodnia zapewniły natomiast dramatyczne, zaskakującego zakończenie całej historii". 

Nie da się ukryć, historia Bankmana-Frieda doskonale nadaje się na film. 

Co ciekawe, Lewis nie zaczął nawet jeszcze pisać swojej książki. Na razie ma zebrane materiały i jest gotowy do pracy, niemniej prace nad prawami do filmu już ruszyły. W liście czytamy, że "historia stała się tak duża, że nie mogliśmy dłużej czekać". 

Zobacz: Moonswatch

Michael Lewis to obecnie jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy pisarzy non-fisction. Autor często buduje swoje książki wokół niezdarnych nowicjuszy, którzy kwestionują status quo, takich jak Billy Beane z "Moneyball", który pomógł spopularyzować bardziej analityczne podejście do oceny graczy.

W jednym z wywiadów Lewis przyznał, że pracuje nad książką z tematyki krypto. "Będzie to pewnie książka zakwalifikowana do tematyki kryptowalut, ale nie będzie to książka wyłącznie o krypto. Poznasz niesamowite postaci, dowiesz się wszystkiego o kryptowalutach i o tym, co schrzaniło strukturę rynku w Stanach Zjednoczonych i tak dalej" - mówił. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ