MacKenzie Scott przekaże 2,7 mld dolarów dla "niedofinansowanych i przeoczonych"

MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa / Fot. AP
MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa / Fot. AP
Była żona Jeffa Bezosa rozdaje kolejną część pieniędzy na cele charytatywne. Darowizny trafią do 286 różnych organizacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W poście na swoim blogu MacKenzie Scott zdradziła, że przekazuje 2,74 mld dol. do 286 różnych organizacji. Mówiła, że wraz z zespołem doradców próbuje rozdać fortunę tam, gdzie umożliwi ona realne zmiany. 

Sprawdź: LinkedIn Learning

Organizacje, które otrzymają środki, zajmują się różnymi sprawami, w tym szkolnictwem wyższym, sztuką i kulturą, walką z dyskryminacją etniczną i religijną, i nie tylko.

Kim jest MacKenzie Scott? 

MacKenzie Scott to była żona Jeffa Bezosa. Jej majątek szacuje się na 57 mld dol., co czyni ją trzecią najbogatszą kobietą na świecie i 21 najbogatszą osobą ogółem. Jest znana ze swojego małżeństwa i głośnego rozwodu z założycielem Amazon i Blue Origin Jeffem Bezosem, a także z zaangażowania w założenie firmy Amazon. Scott jest także sygnatariuszką Giving Pledge, zobowiązania do oddania co najmniej połowy swojego majątku na cele charytatywne. 

Zobacz: Niedobór chipów

W 2020 roku przekazała 5,8 miliarda dolarów w ramach darowizny na cele charytatywne, jedną z największych corocznych darowizn dokonywanych przez osobę prywatną. Scott pisze też powieści. 

W tym roku MacKenzie Scott wyszła ponownie za mąż, za nauczyciela nauk ścisłych Dana Jewetta. Para poznała się w prywatnej szkole Lakeside, do której uczęszczają dzieci Scott.

ZOBACZ RÓWNIEŻ