LinkedIn Learning - czy to się opłaca?

LinkedIn Learning / Fot. LinkedIn.com
LinkedIn Learning / Fot. LinkedIn.com
Platforma LinkedIn Learning oferuje ponad 16 tys. kursów online oraz dostęp do różnych programów i certyfikatów. Czy warto wykupić dostęp?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Podobnie jak wiele innych platform z kursami online, LinkedIn Learning zapewnia elastyczność, której nie uzyskamy w przypadku tradycyjnej edukacji. Możemy uczyć się np. w podróży, korzystając z aplikacji na telefonie lub tablecie, by później kontynuować lekcję na komputerze - i  to kilka godzin czy dni później. Słowem, dostęp do wiedzy mamy wtedy, gdy akurat go potrzebujemy. Nikt nie zmusza nas do ukończenia kursu w danym terminie - wszystko realizujemy we własnym tempie. 

Dodatkowo, aby nauka była przyjemna i dostosowana do obecnych czasów, każdy kurs podzielony jest na wiele krótkich lekcji. Te z kolei składają się z modułów trwających zwykle ok. 5 minut. Ułatwia to przeglądanie treści i mamy świadomość, że możemy np. ukończyć jedną lekcję akurat wtedy, gdy czekamy w kolejce do sklepu. Chodzi o to, żeby użytkownik wiedział, że nie musi rezerwować kilku godzin czy nawet całego dnia, aby poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę, jak ma to miejsce w przypadku wielu szkoleń stacjonarnych. 

Inspiracje: Kylie Jenner 

Kursy na LinkedIn Learning oferowane są w kilku językach, choć oczywiście dominuje j. angielski. Znajdziemy m.in. kursy po niemiecku, hiszpańsku czy francusku, niemniej polskojęzycznych brakuje. Jeśli chcemy korzystać z tej platformy, zdecydowanie jednak powinniśmy posługiwać się angielskim - wówczas wybór do treści jest największy. 

LinkedIn Learning - czego się nauczysz?

Jeśli interesują cię dobrze płatne zawody, platforma e-learningowa LinkedIn to zdecydowanie dobre miejsce do zdobycia odpowiednich umiejętności. Serwis często tworzy zestawienia popularnych zawodów, a przy tym opiera się na własnych danych, które są bardzo wiarygodne m.in. dlatego, że z LinkedIn korzysta mnóstwo specjalistów i agencji rekrutacyjnych. 

Nie ma też problemu, aby znaleźć kursy na nieco mniej popularne, ale ciągle potrzebne umiejętności. Z tego powodu znajdziemy tu zarówno kursy z Excela, jak i takie, które pomogą opanować Pythona czy JavaScript. Serwis warto docenić również za to, że kursy są bardzo zróżnicowane nie tylko tematycznie, ale również w kwestii samego sposobu przekazywania wiedzy. Są tu zarówno ćwiczenia i nastawienie na praktykę, ale nie brakuje również takich kursów, gdzie przede wszystkim słuchamy i pozyskujemy nową wiedzę w bierny sposób. W zależności od tego, co nam odpowiada, na pewno znajdziemy coś dla siebie. 

Sprawdź: Dobrze płatne zawody 

LinkedIn chwali się również tym, że wśród firm z listy Fortune 100, aż 78 twierdzi, że wykorzystuje e-learningową platformę serwisu do tego, aby pomóc pracownikom w przekwalifikowaniu i zdobywaniu nowych umiejętności. Do tego 84% menadżerów twierdzi, że nauka online pomaga wypełnić luki w umiejętnościach w ich zespołach. 

A ceny? Abonament na 1 miesiąc wynosi 99 zł. Jeśli zaś wykupimy dostęp z góry na rok, zapłacimy wtedy 12x 59 zł, czyli wyraźnie taniej. W abonamencie nie tylko zyskujemy dostęp do kursów i certyfikatów ukończenia, ale też mamy wtedy konto Linkedin Premium, które oferuje większe możliwości w całym serwisie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY