Liroy-Marzec: "Dostałem wiadomość od J. Kaczyńskiego, że uprawy konopi będą legalne" [TYLKO U NAS]

Zbigniew Pisarski i Piotr Liroy-Marzec
Zbigniew Pisarski i Piotr Liroy-Marzec, fot. Robert-Wilczynski
Jestem po kilku rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, od którego dostałem wiadomość, jednoznaczną dla mnie, że uprawy konopi będą w Polsce legalne - mówi w rozmowie z My Company Polska były poseł i obecnie właściciel firmy LiRoyal, Piotr Liroy-Marzec.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak tłumaczy Piotr Liroy-Marzec, w branży medycznej marihany dużo się dzieje. - Zwykły obywatel, któremu wydaje się, że marihuana jest nielegalna, nagle dowiaduje się, że nie wszystko co z nią związane dzieje się poza prawem. Odczarowujemy marihuanę pokazując, że produkujemy normalne rzeczy, że sprzedajemy je legalnie i że stwarzamy możliwość, by do tego biznesu wejść, choćby przez zakup akcji. Choć oczywiście chciałbym, by media tematem interesowały się bardziej. Bo edukacja społeczeństwa, bez wsparcia mediów, nie jest w zasadzie możliwa. Media powinny pokazywać ten przemysł jak każdy inny - tłumaczy w wywiadzie, którego udzielił wspólnie ze Zbigniewem Pisarskim, twórcą firmy CanPoland.

Jak na konopiach zarabiają polskie firmy?

Przypomnijmy, obecnie firma Liroy-Marca prowadzi zbiórkę na platformie Beesfund. Zgodnie ze stanem na 2 sierpnia br., zebrała 1,7 mln złotych z docelowych 4,5 mln złotych. 

Piotr Liroy-Marzec zapewnia, że już niebawem polskie prawo ma dopuścić uprawę konopi. - Jestem po kilku rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, od którego dostałem wiadomość, jednoznaczną dla mnie, że uprawy konopi będą w Polsce legalne. Ale jestem też pierwszą osobą, która będzie mówiła, wbrew pojawiającym się pomysłom rządzących, że to absurdalne, by za uprawy odpowiadał Instytut Włókien Naturalnych - tłumaczy.

Cała rozmowa z Piotrem Liroy-Marcem i Zbigniewem Pisarskim o rynku medycznej marihuany i perspektywach do jego wzrostu już jutro, w nowym numerze My Company Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ