Kolejne województwa do zamknięcia? Rząd ogłosi dziś nowe obostrzenia

Rada Ministrów,
Rada Ministrów, Fot:Krystian Maj/KPRM
Dziś około godz. 13 ma odbyć się konferencja prasowa ministerstwa zdrowia - informuje RMF24. Z kolei według informacji portalu money.pl, prawdopodobnie rząd będzie chciał "zamknąć" woj. pomorskie i lubuskie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

O godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Według doniesień medialnych jest na nim dyskutowane m.in. wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla dwóch województw: pomorskiego i lubuskiego.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu takie zamknięcie wprowadzono w woj. warmińsko-mazurskim. Całkowicie zamknięto szkoły i hotele, ograniczono działalność m.in. centrów handlowych. Potencjalne nowe obostrzenia miałyby wejść w życie w przyszłym tygodniu.

Prawdopodobnie rząd nie wprowadzi dodatkowych obostrzeń w innych regionach. Duża liczba przypadków COVID-19 obejmuje m.in. województwo mazowieckie, ale póki co rząd nie przewiduje żadnych zmian dla mieszkańców w tym rejonie.

Więcej o obecnych obostrzeniach

Uwaga!

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ogłosił rozszerzenie lockdownu na woj. pomorskie (od 13 marca) oraz przedłużenie ograniczeń dla woj. warmińsko-mazurskiego. Link do materiału: Więcej informacji

AKTUALIZACJA, godz. 12:33

Konferencja została zapowiedziana na godzinę 14:00. Relacja na żywo jak zawsze na mycompanypolska.pl!

 

 

AKTUALIZACJA, godz. 14:00

Trwa konferencja prasowa Ministra Zdrowia. Lockdown został rozszerzony na woj. pomorskie. Więcej informacji:

ZOBACZ RÓWNIEŻ