Mabion z kolejną umową na rozwój szczepionek przeciwko COVID-19

Mabion
Mabion, fot. materiały prasowe
Mabion pozyskał kolejne zlecenie od Novavax na analitykę szczepionki Nuvaxovid na kwotę do 1,8 mln USD w skali rocznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Mabion będzie przeprowadzał testy jakościowe, które są jednymi z najbardziej istotnych analiz produktu gotowego w postaci szczepionki Nuvaxovid w standardzie GMP (ang. Good Manufacturing Practice). Łączna wartość zlecenia, podpisanego 27 maja br. poszerzającego zakres zawartej w październiku 2021 r. umowy na produkcję komercyjną, może wynieść nawet ponad 7 mln USD.

Realizacja zlecenia przez spółkę zacznie się od przeprowadzenia oceny wykonalności nowej metody analitycznej, a następnie transferu tej metody do zakładu w Konstantynowie Łódzkim. Ten etap zacznie się bezzwłocznie i zostanie sfinalizowany nie później niż do końca 2022 roku. 

- Przy tym projekcie możemy znów potwierdzić nasze bardzo wysokie kompetencje w tak istotnym obszarze, jakim jest analityka produktu gotowego. Dzięki efektywnemu zarządzaniu zasobami, wyszkolonej kadrze i rozbudowanemu zapleczu technologicznemu jesteśmy w stanie zapewnić dużą przepustowość analiz. Tym samym znacznie przyspieszymy proces uzyskiwania wyników dla naszego partnera, a samo tempo przeprowadzenia testów wyróżnia nas na tle branży. Warto podkreślić, że wcześniejsze podpisane przez nas dodatkowe zlecenia są przez nas efektywnie realizowane: banki komórkowe zostały już przez nas wyprodukowane w środowisku GMP, a analityka kontraktowa w zakresie kontroli jakości produktu na wcześniejszym etapie wytwarzania, czyli substancji czynnej (drug substance) jest przeprowadzana sprawnie oraz zgodnie z planem - mówi dr Sławomir Jaros, członek zarządu Mabion ds. Operacyjnych i Naukowych. 

Przeczytaj więcej o pierwotnej umowie Mabion z Novavaxem

Rozwój w perspektywie trzech lat

Zlecenie na analitykę szczepionki Novavax będzie realizowane w okresie 2022-2025, a jego wartość uzależniona jest od ilości wykonywanych przez Mabion badań analitycznych w poszczególnych latach, przy czym maksymalny roczny budżet został uzgodniony na 1,8 mln USD. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że nasza współpraca z Novavax systematycznie się rozwija i rozszerza. To już kolejne zlecenie na zwiększenie zakresu naszych usług i co ważne, drugie w obszarze, który charakteryzuje się bardzo wysoką marżowością, czyli analityki. Jest to również dowód na słuszność obranego kierunku działalności, czyli oferowania produkcji kontraktowej i rozwoju leków na zlecenie CDMO (ang. Contract Development and Manufacturing Organization). Obecnie dążymy do tego, żeby uzyskać od Novavax zlecenia na pozostałe elementy procesu analitycznego oraz kolejne obszary współpracy. Zaufanie, którym do tej pory obdarzył nas amerykański partner, a także nasza wiedza i know-how pokazują, że jesteśmy na najlepszej drodze, żeby to osiągnąć – mówi Adam Pietruszkiewicz, członek zarządu Mabion ds. Sprzedaży. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ