Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia!

Adam Niedzielski, minister zdrowia. Fot. Krystian Adam Niedzielski, minister zdrowia. Fot. Krystian Maj/KPRM
Województwo pomorskie podzieli los woj. warmińsko-mazurskiego - poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Mamy do czynienia z kontynuacją trendu wzrostowego, jeśli chodzi o liczbę zachorowań - powiedział Adam Niedzielski. Minister zadeklarował m.in. kontrole w szpitalach w zakresie liczby łóżek oraz ponowne uruchamianie szpitali tymczasowych.

- Nadal woj. warmińsko-mazurskie jest najbardziej dotknięte przez obecną falę koronawirusa. Wciąż parametr liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest najwyższy - wynosi ponad 64 przy średniej dla całej Polski równo 30 - powiedział.

Na drugim miejscu jest woj. pomorskie. Parametr wynosi tu ponad 40. W woj. mazowieckim jest to niemal 40. Powyżej 30 ma m.in. woj. lubuskie, podkarpackie czy kujawsko-pomorskie. - Podejmując decyzję o obostrzeniach w woj. warmińsko-mazurskim, mieliśmy około 45 przypadków dziennie na 100 tys. mieszkańców - dodał minister. 

Obostrzenia. Lockdown dla Pomorza

Zamknięte zostaną hotele, teatry w woj. pomorskim - będą tu obowiązywały podobne zasady, jak w warmińsko-mazurskim. Lockdown rozpocznie się 13 marca. W pozostałych województwach obostrzenia pozostaną na dotychczasowym poziomie - do 28 marca.

Przypomnijmy, jak informowały dziś media, zmiany w obostrzeniach miały obejmować konkretne terytoria. Rząd jeszcze rano chciał "zamknąć" woj. pomorskie i lubuskie.

Ostatnie zmiany w obostrzeniach zostały ogłoszone pod koniec lutego. Zmiany objęły mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego. Zamknięte zostały szkoły, centra handlowe, kina, galerie czy inne obiekty użyteczności publicznej. Jak podał minister zdrowia, dodatkowe obostrzenia mają potrwać jeszcze przez tydzień - począwszy od 13 marca.

Szczegółowe obostrzenia:

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY