Joint venture Accenture i Microsoft, rozpoczyna działalność w Polsce. Zatrudni 500 osób

Avanade
Avanade, fot. Adobe Stock
Firma Avanade, czyli spółka joint venture Microsoft i Accenture, rozpoczęła działalność w Polsce. Za jej sterami zasiadł Bartłomiej Antczak. Firma planuje zatrudnić 500 osób do 2025 roku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Głównym założeniem spółki Avanade z siedzibą w Warszawie, w „Polskiej Dolinie Cyfrowej” Microsoftu, jest wsparcie organizacji z sektora prywatnego i publicznego w maksymalizacji efektywności operacyjnej, poprzez oferowanie im rozwiązań z zakresu digitalizacji miejsca pracy, analityki danych i sztucznej inteligencji (AI) oraz migracji do chmury. Efektem tych działań ma być dostarczenie unikalnych doświadczeń dla klientów tych organizacji.

Avanade postawi na polskich inżynierów

Antczak ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży IT. Od lat jest zaangażowany we wsparcie firm w cyfrowej transformacji. W swojej karierze pracował przy złożonych projektach w zakresie aplikacji biznesowych, rozwiązaniach middleware i usługach programistycznych, a dzięki jego fachowemu doradztwu udało się zrealizować projekty, które wywarły znaczący wpływ na transformację organizacji po stronie klientów. 

 – Cieszę się, że dołączyłem do Avanade i będę mógł wnieść na polski rynek naszą bezkonkurencyjną wiedzę i doświadczenie w zakresie ekosystemu Microsoft, które w połączeniu z rozumieniem wyzwań branżowych przełożą się na budowanie wartości dla naszych klientów – powiedział Bartłomiej Antczak. – Widzimy tutaj ogromne szanse, by pomóc organizacjom wykorzystać nowe technologie, w tym AI i chmurę obliczeniową, a także zwiększyć zainteresowanie rynku aplikacjami biznesowymi, ERP i transformacją aplikacji w oparciu o architekturę chmurową – dodał Bartłomiej Antczak. 

 – Polska odzyskuje siły po globalnej pandemii szybciej niż wiele innych krajów europejskich, dlatego jest to dla Avanade idealny moment na wejście na ten rynek – powiedział Emiliano Rantucci, Regionalny Dyrektor Generalny Avanade na region ICEG (Włochy, Europa Środkowa, Grecja). – Postrzeganie Polski jako dynamicznego ośrodka technologicznego w Europie wciąż się umacnia. Cieszę się, że Bartłomiej jest z nami i pomoże nam rozbudować zespół oraz doradzać lokalnym klientom w zakresie infrastruktury i systemów, których potrzebują, aby utrzymać dynamikę rozwoju – podsumował Emiliano Rantucci.

Jarosław Kroc, dyrektor zarządzający Accenture w Polsce, zaznaczył: Polska staje się coraz ważniejszym punktem na technologicznej mapie Europy i świata, a jednocześnie nadal ma przed sobą ogromny potencjał. Rozwój Avanade i otwarcie biura w Warszawie jest kolejnym dowodem, który to potwierdza. Dzięki zbudowaniu silnego zespołu ekspertów, odpowiedniemu know-how oraz sprawdzonemu ekosystemowi, wspólnie z Microsoft i Avanade, pomożemy kolejnym firmom osiągnąć cele transformacji cyfrowej.

Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft, podsumował: Dzięki wielkim talentom informatycznym, duchowi przedsiębiorczości i szybko przekształcającemu się sektorowi przedsiębiorstw Polska ma olbrzymi potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy. Avanade z pewnością przyczyni się w najbliższym czasie do wzrostu innowacyjności i rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Cel jest jeden – dostarczanie innowacyjnych usług i rozwiązań dla firm na całym świecie. Teraz z pasji i wiedzy specjalistów Avanade będzie korzystać również Polska.

Biuro w Warszawie uzupełni dwa istniejące w Polsce studia cyfrowe Avanade, działające w Krakowie i Wrocławiu, które obsługują międzynarodowych klientów.

Co robi Avanade?

Avanade jest globalnym dostawcą innowacyjnych usług cyfrowych i chmurowych, rozwiązań biznesowych opartych na projektowaniu w ekosystemie Microsoft. Avanade zatrudnia 50 000 profesjonalistów w 26 krajach. Spółka Avanade, której większościowym właścicielem jest Accenture, została założona w 2000 roku przez Accenture LLP i Microsoft Corporation.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY