Jakie jedzenie najczęściej zamawiają Polacy podczas meczów Euro 2020?

Euro 2020. Jakie posiłki zamawiają Polacy
Euro 2020. Jakie posiłki zamawiają Polacy? Fot. Adobe Stock
Gastronomiczne podsumowanie tegorocznego Euro przygotował serwis Pyszne.pl. Jakie jedzenie najczęściej zamawiają Polacy?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Szykuje się jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata, prawdziwe święto kibiców – zarówno tych zagorzałych, jak i typowo niedzielnych, śledzących rozgrywki przede wszystkim ze względu na udzielającą się wszystkim ogólną atmosferę ekscytacji. Jak wynika z raportu „Jedzenie a piłkarskie emocje” przygotowanego na zlecenie Pyszne.pl ,choć do częstego śledzenia rozgrywek piłkarskich przyznaje się zaledwie co trzeci Polak, to czas na oglądanie przynajmniej wybranych meczów Euro 2020 znajdzie aż 87 proc. 

Ulubionym momentem na konsumpcję jest dla co drugiej osoby początek i pierwsza połowa spotkania dwóch reprezentacji, jednak wzrost apetytu dopiero po ostatnim gwizdku także nie należy do rzadkich sytuacji. Ze względu na wygodę, potrzebę zrelaksowania się i skupienia na meczu oraz chęć spróbowania z tej okazji czegoś specjalnego, co czwarty z nas planuje zamówić na tę okazję jedzenie z dowozem. 

Polski youtuber i biznesmen, czyli Blowek

- Tendencja wzrostowa była widoczna podczas wybranych meczów Mundialu w 2018 roku. W dniu pierwszego spotkania Polaków, przypadającego we wtorek 19 czerwca, liczba zamówień złożonych na Pyszne.pl wzrosła w stosunku do analogicznego dnia w poprzedzającym tygodniu o około 20 proc. Z kolei 15 lipca, kiedy rozegrany został finał turnieju, był dniem o największej ilości zamówień w tym miesiącu - mówi Karolina Jastrzębska, manager działu ds. Doradztwa i Rozwoju B2B Pyszne.pl (Account Management).

Ponad połowa Polaków przyznaje, że ich ulubionym daniem w trakcie meczu jest pizza (57 proc.). Chętnie zamówiliby także frytki, kebaba, burgera czy skrzydełka kurczaka. Ponadto ciekawym eksperymentem wydaje się kibicom spróbowanie dań, które wywodzą się z kuchni grających danego dnia drużyn eksperymentem - trzy na cztery osoby wskazały, że chętnie skosztowałyby posiłku tradycyjnego dla kraju przeciwnika – hiszpańskich tapas, ukraińskich pielmieni czy włoskiego makaronu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ