Jak szybko unowocześnić flotę, czyli najem długoterminowy

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock
Motoryzacja się zmienia i to bardzo szybko. Nie przeszkodziła w tym nawet pandemia Covid-19, bo zmian w normach emisji spalin czy w wytycznych dotyczących bezpieczeństwa nic już nie zatrzyma. Tymczasem nowe źródła napędu i coraz bogatsze wyposażenie wpływają na koszt aut. Leasing z niską ratą, czyli w praktyce najem długoterminowy, pozwala nam korzystać z samochodu, nie przejmując się zbytnio jego rynkową ceną.

Już dawno zapomnieliśmy o czasach, gdy samochody nie miały pasów bezpieczeństwa z tyłu, poduszek gazowych czy ABS-u i ESP, czyli systemów stabilizujących auto w trakcie hamowania i na zakręcie. Ale to nie koniec, bo przepisy dotyczące bezpieczeństwa stają się coraz bardziej wyśrubowane.

Teraz standardem są komplet airbagów oraz pokaźna porcja elektroniki wspomagającej kierowcę. A systemów tych z każdym rokiem, zgodnie z wytycznymi UE, będzie coraz więcej.

Unia Europejska ma też coraz większe wymagania dotyczące norm emisji spalin. Są one już tak restrykcyjne, że w praktyce producenci – jeśli nie chcą płacić kar – muszą mieć w swojej ofercie pojazdy na prąd. W wielu krajach, choć na razie nie w Polsce, firmy muszą mieć też w swojej flocie auta, które średnio emitują określoną ilość dwutlenku węgla. Gdy normy te nie są spełnione, rosną podatki.

U nas nie ma jeszcze takich opłat, ale ze względów wizerunkowych wiele firm chce mieć w swojej flocie auta bardziej przyjazne dla środowiska niż zwykłe pojazdy spalinowe. To modele elektryczne, hybrydy ładowane z gniazdka oraz standardowe samochody hybrydowe. Pracownicy z kolei na pewno docenią, jeśli ich firmowe auta będą mieć bogate wyposażenie – szczególnie to zwiększające bezpieczeństwo.

Nowe auto co trzy lata

Najem długoterminowy pozwala sfinansować takie...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 10/2020 (61)

Więcej możesz przeczytać w 10/2020 (61) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY