Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

tvp
Fot. shutterstock.
Czy tym razem prezes TVP został odwołany na dłużej niż kilka godzin? Nowym prezesem zostanie Mateusz Matyszkowicz. Według informacji "Rzeczpospolitej" Kurski ma otrzymać wysoką funkcję w rządzie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kolejny raz Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Roszady kadrowe w Telewizji Polskiej nie są niczym nowym. Funkcję szefa publicznego nadawcy Kurski pełni od 6 lat, jednak po drodze kilkukrotnie przerwano jego kadencję.

Roszady kadrowe w TVP

Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu 2016 roku. Pełnił tę funkcję do marca 2020 r. kiedy odwołała go Rada Mediów Narodowych. W maju ponownie dostał się do zarządu telewizji, by w lipcu znów stanąć za sterami TVP, tym razem jako „pełniący obowiązki prezesa”. W sierpniu 2020 r. zwrócono mu tytuł szefa Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski wicepremierem?

Tym razem może pożegnać się ze stanowiskiem prezesa na dłużej, gdyż jak ustaliła „Rzeczpospolita” powołując się na źródło rządowe – trwały rozmowy nad przejściem Kurskiego do rządu.

Więcej niż minister

Według źródła, na które powołuje się dziennik politycy są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP, ale nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu „na kogoś więcej, niż minister”.

Informację potwierdził rzecznik PiS Radosław Fogiel pisząc w poście opublikowanym na Twitterze: "Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania".

Nowy prezes TVP

Nowym prezesem Telewizji Polskiej został Mateusz Matyszkowicz, powołany na stanowisko przez Radę Mediów Narodowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ