Fundacja Beresteckich wspiera młodych artystów. "Sztuka i biznes dają ogromne możliwości rozwoju"

Fundacja Beresteckich
Fundacja Beresteckich, fot. materiały prasowe
Jako homo sapiens wykształciliśmy wiele umiejętności, które pozwoliły nam przeżyć. A potem wykształciliśmy umiejętność, która pozwoliła nam stworzyć piękno - ta umiejętność to wrażliwość - mówi Bartosz Berestecki, fundator organizacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Misją fundacji jest stworzenie otoczenia, w którym artyści mogą pogłębiać swoje umiejętności, tworzyć nowe dzieła i angażować się w dialog artystyczny. Organizacja powstaje z pasji rodziny Beresteckich do sztuki oraz chęci wspierania młodych artystów.

- Sztuka zawsze mi towarzyszyła, jest to nieodłączny element mojego życia. Uważam, że obcowanie z artystami oraz ich dziełami bardzo nas wzbogaca – intelektualnie i emocjonalnie - mówi Bartosz Berestecki, prezes PayTel, założyciel Fundacji Beresteckich.

Fundacja będzie opierać się na wsparciu społeczności i prywatnych darczyńców, którzy rozumieją wartość sztuki i jej wpływ na społeczeństwo. Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym przez organizację był wernisaż prac artystki młodego pokolenia - Lindy Lach. Wzięło w niej udział wielu ekspertów, którzy opowiedzieli m.in. o wpływie sztuki na biznes.

- Sztuka do rozwoju potrzebuje funduszy. To wspaniałe, gdy biznes rozumie, że kupując prace artystów, po prostu wspiera ich rozwój - uważa Katarzyna Sagatowska z Galerii Jednostka. - Trzeba pamiętać, iż sztuka jest inwestycją emocjonalną, więc nawet jeśli inwestycja się nie powiedzie, zawsze pozostaniemy z ciekawym, cieszącym oko projektem - dodaje art advisor Katarzyna Wąs.

Sprawdźcie naszą relację z wydarzenia!