Karolina Sołowow prowadzi fundację charytatywną. Nic nie musi, dużo chce

Karolina Sołowow / Fot. Facebook
Karolina Sołowow / Fot. Facebook
Michał Sołowow to jeden z najbogatszych, jeśli nie najbogatszy człowiek w Polsce, z majątkiem szacowanym na ponad 15 mld zł. Ale duże zainteresowanie budzi również jego córka - Karolina Sołowow.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Karolina Sołowow (ur. w 1986 r.) ukończyła studia prawnicze w Krakowie, ze specjalizacją prawa karnego. Nie pracowała jednak jako prawnik czy radca prawny. Po studiach odbyła praktyki w kilku firmach, natomiast pracowała m.in. w grupie North Food Polska. Restrukturyzowała tam restauracje Yummie. Do tego pracowała w biurze architektonicznym. 

Kim jest Karolina Sołowow?

Jeśli zobaczymy na dane z KRS, Karolina Sołowow jest powiązana z paroma spółkami. Pierwsza to CardioCare z Krakowa, która zajmuje się zajmuje się świadczeniem szeroko pojętych "usług w zakresie badań lekarskich oraz działalnością badawczo-rozwojową w zakresie opracowywania, testowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań medycznych". Druga to z kolei Beauty Concept, również z Krakowa. Działa w branży salonów piękności i zabiegów kosmetycznych.

Zobacz: Youtuberzy

Ponadto Karolina Sołowow jest związana z firmą Coop, która jest w likwidacji. 

Co jednak ciekawe, Karolina stworzyła też i rozwija Fundację Fabryka Marzeń, która wspiera młodych ludzi. Pomaga im rozwijać swoje talenty i przygotowuje do kariery zawodowej, ale też finansuje niezbędne do życia i nauki potrzeby, np. remonty mieszkań podopiecznych. O działalności charytatywnej Karolina Sołowow powiedziała kiedyś w programie "Dzień Dobry TVN": - Jeśli ma się więcej, to trzeba pomagać.

Inspiracje: Olga Malinkiewicz

Pasją córki Michała Sołowow są również rajdy samochodowe (Rajd Dakar). Brała w nich udział jako reporterka, relacjonując w 2015 r. wygrany wówczas wyścig przez Rafała Sonika. Rajdowiec Rafał Sonik to zaś prywatnie mąż Karoliny Sołowow.