Dynatrace będzie refundował dojazdy do pracy

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Firma Dynatrace z Gdańska uruchamia nowy, ekologiczny projekt. Lider branży Software Inteligence tym razem kieruje przekaz do swoich pracowników, wprowadzając program EcoMode. W ramach niego firma zrefunduje „ekologiczny dojazd” do pracy – środek transpor

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Firma Dynatrace z Gdańska uruchamia nowy, ekologiczny projekt. Lider branży Software Inteligence tym razem kieruje przekaz do swoich pracowników, wprowadzając program EcoMode. W ramach niego firma zrefunduje „ekologiczny dojazd” do pracy – środek transportu dowolny, byle nie był to samochód.

- Mamy to szczęście, że mieszkamy Gdańsku, jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Żyje się tutaj dobrze, co widać w kolejnych rankingach i plebiscytach, ale nie oznacza to, że możemy spoczywać na laurach. Środowisku biznesowemu powinno szczególnie zależeć na utrzymaniu wysokiej jakości życia w mieście, także pod kątem środowiska, bo to przyciąga potencjalnych pracowników z innych regionów czy krajów. Brzmi to może jak slogan, ale jest to obecnie kluczowy czynnik przy podejmowaniu decyzji o podjęciu pracy w danym mieście. Jako firmy mamy środki i moc, aby kreować i wspierać odpowiedzialne społeczenie postawy w swoich organizacjach. Założenie EcoMode jest bardzo proste. Koleją miejską, tramwajem, piechotą, biegiem, rowerem czy na hulajnodze – nie ważne jak, byle niskoemisyjnie dotrzeć do biura, a my zrefundujemy koszt – mówi Anna Brzezińska, Head of HR Gdańsk.

Firma zrefunduje koszty za każde, jednorazowe dotarcie do biura (i z biura do domu) bez samochodu. W przypadku komunikacji miejskiej pracownicy otrzymają zwrot kosztów przejazdów za bilet miesięczny lub tygodniowy – miejski lub metropolitalny. Ten ostatni upoważnia do poruszania się po całej aglomeracji dowolnym środkiem transportu, a wartość dofinansowania wystarcza na popularny „miesięczny”. W drugim przypadku za każdy przejazd nieemisyjnym środkiem transportu (także przejście czy przebiegnięcie) pracownik dostanie „dopłatę” do pensji. Istnieje też możliwość skorzystania z opcji mix łączącej obie możliwości. 

- Opracowaliśmy regulamin, taże łatwy sposób ewidencjonowania sposobu dotarcia pracowników do biura i z początkiem września ruszyliśmy. Trzeba jednak jasno tutaj powiedzieć – nie ścigamy się na ilość benefitów, nie chodzi też o ich wartość - kwota do zyskania w przypadku EcoMode jest dla naszych pracowników raczej skromnym dodatkiem do pensji. Refundacja EcoMode ma być jedynie bodźcem, czymś, co pozytywnie stymuluje pojedyńcze osoby, które zespołowo mogą już zdziałać dużo więcej na rzecz lokalnego środowiska – dodaje Kamil Kazimierczak z Dynatrace.

Jako potwierdzenie, pracownicy muszą dostarczyć skan biletu komunikacji miejskiej lub zapis trasy w jednej z dedykowanych temu aplikacji (Endomondo, Strava lub innej). Dla osób, które korzystają z firmowego miejsca parkingowego warunkiem wzięcia udziału w programie jest ponadto rezygnacja z niego.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY