Dwóch chłopców zbudowało w garażu kopalnię Ethereum. Zarabiają 32 000 dolarów miesięcznie

Ethereum pozwala zarobić / Fot. Pexels.com
Ethereum pozwala zarobić / Fot. Pexels.com
Możliwości zarabiania są dziś naprawdę wyjątkowe. Dzieci zdecydowanie nie są dziś zainteresowane sprzedażą lemoniady czy słodyczy. Teraz stawiają na kryptowaluty.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dwaj amerykańscy bracia nauczyli się zarabiać na kopalni Eteru (ETH), którą założyli w swoim przydomowym garażu. 

Ishaan i Aanya Thakur, w wieku odpowiednio 14 i 9 lat, zarabiali miesięcznie nawet 35 000 dolarów.

Według lokalnej gazety The Dallas Morning News, maluchy mieszkające we Frisco w Teksasie zaczęły od marzenia o własnej operacji wydobywczej po tym, jak ich ojciec przed snem opowiedział im historię o rozwoju Bitcoinów.

Zobacz: Growth hacking

Początkowo myśleli o wypróbowaniu kryptowaluty o najwyższej wartości na rynku (Bitcoin), jednak nie mieli pieniędzy, aby w nią zainwestować. Zdecydowali się więc na zakup niezbędnego sprzętu do kopania kryptowaluty Ethereum (Ether - ETH). 

W ten sposób, w marcu tego roku, bracia rozpoczęli kopanie na starym komputerze do gier, który pozwolił im zarobić tysiąc dolarów w pierwszym miesiącu.

Chłopcy chcieli jednak rozszerzyć swoje możliwości wydobycia kryptowalut. Natknęli się jednak na problem: brak kart graficznych służących do takiej aktywności (niedobory w sklepach). Szukali jednak rozwiązania i zapisali się na newsletter, aby otrzymywać aktualne informacje o dostawach z różnych sklepów z elektroniką. Kiedy pojawiła się informacja o dostępności sprzętu, mogli kupić karty graficzne i inny sprzęt, oczywiście z pomocą ojca.

Bracia poinformowali, że dzięki filmom na YouTube nauczyli się wydobywać kryptowalutę, a ojciec pomógł im przy zakupie i udzielił pożyczki na sprzęt.

Sprawdź: Nowe składki na ZUS

Teraz drobni przedsiębiorcy przeznaczają swoje pieniądze na kolejne inwestycje, aby dalej rozwijać swoją kopalnię, płacąc za energię elektryczną z energii odnawialnej, a także starają się oszczędzać na studia uniwersyteckie. 

Jednocześnie warto dodać, że kopanie Ethereum, choć ciągle opłacalne, nie będzie możliwe przez długi czas. Mniej więcej na początku 2022 r. pojawi się Ethereum 2.0, które wykorzystuje inną metodę weryfikowania i przetwarzania transakcji, rezygnując z koparek (sprzętu) na rzecz oprogramowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY