Dogecoin zadebiutuje na giełdzie Coinbase. To dobra wiadomość!

Dogecoin pozwoli zarobić? / Fot. Unsplash.com
Dogecoin pozwoli zarobić? / Fot. Unsplash.com
Coinbase to największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, ale korzystają z niej również Polacy. W najbliższym czasie zadebiutuje na niej Dogecoin.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, poinformował że w ciągu najbliższych kilku tygodni na giełdzie Coinbase zadebiutuje Dogecoin. Dzięki temu miliony użytkowników na całym świecie zyska możliwość inwestowania w kryptowalutę, która w 2013 r. powstała.... jako żart. 

Armstrong dodał na spotkaniu z inwestorami i analitykami, że istnieje duża potrzeba przyspieszenia procesu dodawania do platformy Coinbase nowych zasobów cyfrowych. Obecnie Coinbase pozwala na inwestowanie w co najmniej kilkadziesiąt kryptowalut, w tym w Bitcoina i Ethereum. 

Sprawdź: Piramidy finansowe w kryptowalutach

Doniesienia o dodaniu nowych kryptowalut do oferty pojawiły się po tym, gdy Coinbase odnotował zysk w pierwszym kwartale br. w wysokości 3,05 dol. za akcję, czyli 771,51 mln dol., przy przychodach w wysokości 1,8 mld dol. Dla jasności, Coinbase jest obecna na giełdzie Nasdaq, jako jedyna z giełd kryptowalut. To sprawia, że jest to firma uważana za jedną z najbardziej wiarygodnych, jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty. A warto tutaj dodać, że nie brakuje podmiotów, które mogą nas oszukać

Coinbase dostępna jest również w Polsce.

Dogecoin to obecnie 0,5 dol. za sztukę

Cena Dogecoina wynosiła już 75 centów, ale obecnie spadła do poziomu 50 centów. Dogecoin jest kryptowalutą, którą aktywnie wspiera i promuje m.in. Elon Musk ze SpaceX i Tesli. W marcu br. z kolei Mark Cuban zapowiedział, że fani drużyny Dallas Mavericks będą mogli kupować bilety na mecze koszykówki, płacąc za nie w Dogecoinach. W krótkim czasie doszło wówczas do 20 tys. transakcji. Takie i inne działania sprawiają, że Dogecoin zyskuje na znaczeniu i staje się coraz bardziej "prawdziwą" walutą. 

Zobacz: Załamanie kursu bitcoina

W aplikacji Coinbase, jeśli sprawdzimy notowania Dogecoina za ostatni rok, kryptowaluta wypracowała wzrost na poziomie niemal 20 000 proc. Kapitalizacja rynkowa tej waluty to już ponad 63,9 mld dol. Jeśli kupilibyśmy np. 10 000 dogecoinów w cenie 0,5 dol. za sztukę, czyli wydalibyśmy 5000 dol., to w momencie gdy cena wzrośnie do 10 dol. (takie są prognozy na najbliższe lata), zamienilibyśmy to 5000 dol. w 100 000 dol. Jest to jednak inwestycja długoterminowa, obarczona wysokim ryzykiem. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY