"Czarny łabędź", wspomnienia szefa Nike. Książki, które inspirują polskich przedsiębiorców

"Czarny łabędź", wspomnienia szefa Nike. Książki, które inspirują polskich przedsiębiorców
Bill Gates czyta co roku 50 książek, które potem publicznie rekomenduje. Warren Buffett czyta 500 stron dziennie, Mark Cuban poświęca na czytanie codziennie trzy godziny. A co czytali w 2020 r. polscy przedsiębiorcy? Zapytaliśmy ich. Oto ich rekomendacje.

Aleksandra Kania, współzałożycielka platformy Skillsy do sprzedaży kursów, szkoleń i webinarów

„Praca głęboka”, Cal Newport 

Autor niezwykle prosto wyjaśnia, dlaczego w dzisiejszym, najeżonym rozpraszaczami świecie, potrzebujemy ćwiczyć skupienie. Jesteśmy przebodźcowani i non stop odrywani od pracy przez media społecznościowe oraz powiadomienia na smartfonie, dlatego coraz trudniej realizować nam bardziej złożone zadania wymagające zastanowienia i skupienia. Książka pomogła mi lepiej planować i skupiać się na konkretnych zadaniach bez sięgania po telefon. Polecam wszystkim, którzy chcą poprawić jakość swojej pracy.

----------------------------------------

Dawid Urban, przedsiębiorca, inwestor, współtwórca startupu Less_

„Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem”, Nassim Nicholas Taleb

Do momentu przeczytania tej książki codziennie budziłem się z myślą, że jestem w stanie w jakiś sposób kontrolować to, co dzieje się wokół mnie. Świat kreowany przez media, spotkania z pracownikami w swoich firmach, zabawy z dziećmi, kolacja z żoną, odwiedziny dziadków, wyjście do sklepu czy galerii handlowej, sukcesy, porażki. To wszystko – jako stały element mojej rzeczywistości – było dla mnie w jakiś sposób przewidywalne. Wiele zmieniło się w 2020 r., który dla wielu z nas był naprawdę trudnym okresem. Nagle okazało się, że to, co jeszcze wczoraj było przewidywalną codziennością, za sprawą nieprzewidywalnego i globalnego wydarzenia, wywróciło naszą rzeczywistość do góry nogami. I właśnie w...

 

Ten artykuł jest dostępny
tylko dla zalogowanych

Zaloguj się Zarejestruj

Kontakt

My Company Polska wydanie 2/2021 (65)

Więcej możesz przeczytać w 2/2021 (65) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ