Cyfrowa transformacja gospodarki i digitalizacja wśród kluczowych tematów XIV EKG

Cyfrowa transformacja gospodarki i digitalizacja wśród kluczowych tematów XIV EKG
Niebawem rozpocznie się XIV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress). Wiodącym tematem tegorocznych sesji będą scenariusze rozwoju sytuacji gospodarczej w związku z obecną sytuacją w Ukrainie, w programie nie zabraknie również zagadnień związanych z cyfrową transformacją i nowymi technologiami.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Największe w Europie Centralnej forum o przyszłości europejskiej gospodarki odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Agenda 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego przeszła gruntowną zmianę, pojawiły się w niej nowe sesje poruszające najbardziej aktualne zagadnienia związane z sytuacją w Ukrainie. Program obejmuje blisko 150 debat, prezentacji i wystąpień, które rozwijają pięć głównych nurtów tematycznych: wojna w Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie.

W ramach XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego zaplanowano szereg debat poświęconych zagadnieniom cyfrowej transformacji gospodarki. Cyberbezpieczeństwo, zagrożenie dezinformacją, wykorzystanie sztucznej inteligencji i kryptowalut – także te zakresy digitalizacji nie pozostają obojętne w obliczu wojny. Zaproszeni goście przestawią technologie o największym potencjale i ich zastosowanie w praktyce: robotów w produkcji i usługach, chmury, internetu rzeczy, AI, VR i AR.

Potencjał naukowy i gospodarcze wykorzystanie wiedzy to tematy, które również dołączyły do głównych nurtów debat tegorocznego Kongresu. Po raz pierwszy w formie wydarzenia towarzyszącego Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu odbędzie się Europejskie Forum Młodych Liderów. Ideą Forum jest zapewnienie przestrzeni dla aktywnych działaczy młodzieżowych z krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego oraz Polski do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych tematach dla młodych ludzi w całej Europie.

Wiedzą i doświadczeniem podczas XIV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych podzielą się m.in.: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego; Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju; Halina Brdulak, SGH, Członek Rady Programowej przy UN GCP, Rafał Brzoska, prezes InPost; Władysław Grochowski, prezes Arche; Natalia Hatalska, CEO, założycielka, infuture.institute, autorka bloga, hatalska.com; Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, pełnomocnik rządu ds. Światowego Forum Miejskiego; Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments; Krzysztof Szubert, prezes NCBR Investment Fund ASI; Tomasz Wolanowski, prezes ABB; Maciej Zieliński, prezes Siemens; Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ