Kombinat Konopny zapowiada rekordową emisję akcji! Cel: 16,5 mln zł

Kombinat Konopny
Kombinat Konopny, fot. materiały prasowe
- To będzie największa kampania crowdfundingowa w historii - deklaruje Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na uruchomienie produkcji odzieży z konopi z metką MADE IN POLAND.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kombinat Konopny - spółka prowadzona przez Macieja Kowalskiego - to projekt mający za sobą już trzy przeprowadzone z sukcesem publiczne emisje akcji. Organizacja za każdym razem zbierała maksymalną możliwą kwotę, a żadna z emisji nie trwała dłużej niż kilka godzin. 

Nadchodząca kampania będzie pierwszą przeprowadzoną na nowych zasadach. Od 11 listopada 2023 europejski rynek crowdfundingu inwestycyjnego podlega nowym regulacjom, które z jednej strony nakładają dodatkowe obowiązki na platformy, ale z drugiej dają większą ochronę przyszłym akcjonariuszom oraz zwiększają limity kwoty zbiórek do równowartości 5 mln euro.

- Tym, co wyróżnia Kombinat na tle wielu crowdfundingowych spółek, jest transparentna komunikacja i, co ważne, realizacja celów wcześniejszych emisji - mówi Maciej Kowalski. I dodaje: - Pierwszy filar działalności biznesowej spółki, czyli produkcja i sprzedaż preparatów z konopi, jest już w pełni operacyjny i rentowny. Teraz chcemy skupić się na rozwoju działalności włókienniczej, do czego przygotowywaliśmy się przez ostatnie miesiące. Wejście do branży tekstylnej wymaga jednak sporego kapitału i to właśnie chęć rozbudowy parku maszynowego w kontekście produkcji tekstyliów jest przyczyną emisji akcji.

Start emisji zaplanowano na 6 grudnia na godzinę 9:00. Cena emisyjna to 3,30 zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. budowę hali produkcyjnej, zakup maszyn włókienniczych, automatyzację procesów, marketing i reklamę, zakup surowców oraz prototypowanie odzieży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ