Accenture wychodzi z Rosji. Pracę straci 2,3 tys. osób

Accenture
Accenture, fot. Shutterstock
Firma Accenture poinformowała o zakończeniu działalności w Rosji. Obecnie zatrudnionych jest tam 2,3 tys. osób. Firma zadeklarowała, że będzie ich "wspierała".

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przyczyną rezygnacji z obecności w Rosji jest inwazja tego państwa na Ukrainę. Jak firma podała w komunikacie: "Accenture stoi po stronie obywateli Ukrainy oraz rządów, firm i osób, które na całym świecie apelują o natychmiastowe zakończenie bezprawnego i przerażającego ataku na Ukrainę i wolność jej mieszkańców."

Z tego względu Accenture podjęło decyzję o niekontynuowaniu działalności w Rosji.

- Dziękujemy niemal 2,3 tys. naszych kolegów w Rosji za ich poświęcenie i pracę dla Accenture przez lata. Zapewnimy im wsparcie. Accenture nie prowadzi działalności na Ukrainie, ale będzie kontynuować wysiłki związane z niesieniem pomocy dla naszych ukraińskich pracowników z całego świata oraz ich rodzin. Zapewniamy wparcie telemedyczne na Ukrainie, a także pomagamy członkom rodzin opuszczającym ten kraj - podano.

Jednocześnie firma zadeklarowała przekazanie 5 mln dolarów dla organizacji pomocowych non-profit działających na rzecz mieszkańców Ukrainy pozostających na miejscu oraz tych, którzy uciekając dotarli do Polski, Rumunii, Słowacji, Węgier i Czech. - Ponadto podwoimy wsparcie finansowe przekazywane przez naszych pracowników - zapewniono.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ