ransomware
zobacz inne tematy5 najbardziej aktywnych grup cyberprzestępców wytwarzających złośliwe oprogramowanie
Według raportów Cisco Talos środowisko cyberzagrożeń jest coraz bardziej złożone i dynamiczne ze stale zwiększającą się liczbą grup ransomware, które rosną w siłę. Eksperci przeanalizowali działalność 5 grup ransomware, które od 2023 roku były najbardziej aktywne i niebezpieczne dla organizacji z całego świata. Wśród nich znalazły się grupy LockBit, AlphV/BlackCat, Play, 8base oraz Black Basta, które zostały poddane analizie pod względem technik działania, narzędzi, które wykorzystują i wiktymologii.
Czy firmy powinny płacić okup cyberprzestępcom? "Kwota okupu to zwykle jeden z pierwszych kosztów"
Płacić czy nie płacić – oto jest pytanie... warte nawet miliony złotych. Ransomware to słowo, które spędza sen z powiek setkom szefów działów IT na całym świecie. Ataki za pomocą tzw. oprogramowania wymuszającego okup są coraz częstsze, a ich liczba rośnie z roku na rok.
Największe współczesne cyberzagrożenia - na co powinny uważać firmy?
Jak wynika z danych Cisco Umbrella, w 86 proc. organizacji przynajmniej jeden użytkownik próbował połączyć się z witryną phishingową, prawdopodobnie poprzez kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości. Różne branże są w innym stopniu narażone na pewne typy zagrożeń. Jak chronić się przed atakami?
Coraz więcej ataków hakerskich na firmy. Przestępcy podszywają się pod znane marki tj. Adidas
IBM Security opublikował raport, z którego wynika, że w minionym roku cyberataki na służbę zdrowia, sektory produkcji i energetyki podwoiły się w stosunku do 2019 roku. Celem atakujących były organizacje, które nie mogły sobie pozwolić na przestoje z uwagi na ryzyko zakłócenia działań medycznych lub krytycznych łańcuchów dostaw.