marcin maciąg
zobacz inne tematyW zdrowej sierści zdrowy duch. PetsDiag analizując sierść, pozwala ocenić stan zdrowia zwierząt
Marcin Maciąg założył firmę, która na podstawie analiz sierści pozwala ocenić stan zdrowia zwierząt. Choć na rynku działa od niedawna, do jego laboratorium już trafiają próbki z różnych krajów Europy, Chin czy Arabii Saudyjskiej. Nic zresztą dziwnego – PetsDiag jako jedyne laboratorium na świecie może pochwalić się tak wysoce udokumentowaną metodą badań.
Rusza emisja akcji Pets Diag S.A. Spółka chce pozyskać milion złotych
Pets Diag S.A., firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, rozpoczęła publiczną emisję akcji na platformie Beesfund o wartości niemal 1 mln zł. Startup z Katowic, jako jedyny na świecie, wykonuje badanie EHAA, które określa kondycję zdrowotną i tendencje chorobowe czworonoga na podstawie analizy jego sierści.
Twórcy innowacyjnego badania dla zwierząt idą po crowdfunding. "To niszowy segment rynku"
Pets Diag S.A., firma z branży diagnostyki laboratoryjnej zwierząt, zapowiada na luty emisję crowdinvestingową. Spółka, jako jedyna na świecie, oferuje innowacyjne badanie EHAA, które oznaczając poziom pierwiastków na podstawie analizy sierści poinformuje właściciela o kondycji zdrowotnej i tendencjach chorobowych jego ukochanego czworonoga.
Teleporady weterynaryjne coraz popularniejsze. "Odbiorca takich usług jest bardzo wymagający"
Tendencji informatyzacji nie oparł się również sektor weterynaryjny, wskutek czego w ostatnich miesiącach światło dzienne ujrzało kilka projektów online skierowanych do właścicieli domowych pupili. Rynek wart w Polsce ponad 2 mld zł otworzył się na klienta sprzed komputera.
Pets Diag zajmuje się diagnostyką weterynaryjną. Startup dołączył do Klastra LifeScience Kraków
Laboratorium Pets Diag, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do fundacji Klaster LifeScience Kraków. Organizacja zrzesza firmy z obszaru life science, czym umożliwia efektywne łączenie potencjału jej członków, jak również tworzenie warunków do skutecznej komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych, także w obszarze międzynarodowym.