Grant THornton
zobacz inne tematyCeny w Polsce pójdą w górę. Zdecydowana większość firm zapowiada podwyżki do końca roku
Badania pokazują, że 65% średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce planuje podwyższenie cen swoich produktów i usług w 2024 roku, co stanowi spadek w porównaniu do prognoz na 2023 rok. Mimo to, obserwujemy ciągły trend wzrostowy cen, napędzany głównie przez wysokie koszty energii oraz napięcia na rynku pracy.
Prawna masakra. Rok 2023 czasem niechlubnych rekordów
Coraz więcej, coraz szybciej, coraz gorzej. Tak w skrócie wyglądał rok 2023 jeśli chodzi o stanowienie nowego prawa. Cierpią przede wszystkim przedsiębiorcy, a legislacyjna biegunka nie ustaje.
Przytłaczająca ilość nowych przepisów. "Rok 2022 zostanie zapamiętany jako wyjątkowy dla legislacji"
W minionym, 2022 roku, z polskiego parlamentu wyszło prawie 32 tys. stron nowych przepisów. To wzrost o 50 proc. względem roku poprzedniego. Nie dość, że ilość przytłacza - w ślad za nią idzie dramatyczna jakość. Niektóre przepisy trzeba nowelizować już po paru godzinach od wejścia w życie - wynika z raportu Grant Thornton.
Polowanie na firmy w kryzysie rozpoczęte? Mamy rekord na rynku fuzji i przejęć
W 2022 roku polski rynek fuzji i przejęć zanotował rekord - wynika z analizy firmy Grant Thornton. Zgodnie z wyliczeniami, doszło do około 350 transakcji przejęć polskich firm.
Ustawa za ustawą. Parlament i rząd pobiją rekord stanowienia nowego prawa?
Od stycznia do września w Polsce przyjęto prawie 22 tys. stron maszynopisu aktów prawnych najwyższego rzędu. To o ponad 52 proc. więcej, niż roku. Ustawa o Polskim Ładzie i kolejne próby walki z inflacją to tylko część wielkiej fali prawotwórstwa.
Idziemy po rekord! Niestety, w ilości tworzonego prawa
Tak "dobrze" jeszcze nie było. Jeśli ustawodawca i rząd utrzymają obecne tempo do końca roku, będziemy mieli historyczny rekord w liczbie stron uchwalonego prawa w kraju.
OPP bez kontroli. Prawie 90 proc. organizacji nie informuje, na co wydaje 1 proc. z podatku PIT
Tylko 11 proc. Organizacji Pożytku Publicznego opublikowało sprawozdania finansowe na swoich stronach internetowych. Co ciekawe, dzięki możliwości przekazania na ich rzecz 1 proc. podatku PIT, co roku płynie do nich niemal miliard złotych. Raport przygotowała firma Grant Thornton.