Unum rozszerza ofertę o nowy produkt na wypadek chorób układu krążenia
Badania Unum Insight pokazują, że 37 proc. ankietowanych dostrzega u siebie prawdopodobieństwo zachorowania na choroby kardiologiczne. Wynikać to może z faktu, że mieli styczność z chorobą układu krążenia, osobiście lub wśród znajomych. Niestety w Polsce nadal mężczyźni od 45. roku życia umierają przede wszystkim na choroby układu krążenia i udział tych zgonów systematycznie rośnie wraz z wiekiem . Wśród kobiet w wieku 80 i więcej lat najczęstszą przyczyną zgonów są właśnie choroby układu krążenia – odsetek sięga 59 proc. Taka struktura zgonów według najważniejszych grup przyczyn utrzymuje się w Polsce od wielu lat.
Rekonwalescencja a finanse
Wśród respondentów badania Unum Insight niemal 40 proc. przyznało, że poważna choroba zmusiła ich lub ich bliskich do nieobecności w pracy. Spośród tych 40 proc., aż 27 proc. musiało korzystać ze zwolnienia dłuższego niż 6 miesięcy.
Pomimo tego, że oznacza to znaczne uszczuplenie domowego budżetu, badani najczęściej mają odłożone środki na pokrycie maksymalnie 3-miesięcznych zobowiązań - tak odpowiedziało 38 proc. ankietowanych. A aż 27 proc. ma zgromadzone środki na okres krótszy niż 1 miesiąc. Zaledwie 15 proc. badanych posiada oszczędności, które pokryłyby więcej niż 6-miesięczne zobowiązania.
Choroba nie tylko ogranicza możliwość zarobkowania, ale też generuje dodatkowe koszty: zakup leków, opłacenie konsultacji, zabiegów czy badań specjalistycznych. Skąd zatem wziąć dodatkowe pieniądze w sytuacji poważnego zachorowania?
Ubezpieczenie na wypadek chorób układu krążenia
Poważne zachorowanie, szczególnie gdy wymaga długotrwałej rehabilitacji (jak np. po zawale lub udarze) to niezwykle obciążająca sytuacja dla chorego i całej jego rodziny. Zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym. Często w takiej sytuacji rosną koszty leczenia, a z postępem choroby wiążę się ryzyko utraty możliwości zarobkowania. Nierzadko członek rodziny decyduje się na ograniczenie pracy, aby móc opiekować się chorym, co również uszczupla domowy budżet, tak potrzebny, by pokryć koszty długotrwałego leczenia, rehabilitacji czy zmiany stylu życia. Aby jak najpełniej wesprzeć klientów w tej wyjątkowo trudnej sytuacji, Unum wprowadziło do oferty kompleksowe Ubezpieczenie na Wypadek Chorób Układu Krążenia.
– W sytuacji nagłej, poważnej choroby liczy się czas pomocy i tempo wdrożonego leczenia. Niestety na rehabilitację (w ramach NFZ) po udarze mózgu w 2018 roku oczekiwało 1,5 mln osób. Nasze ubezpieczenie zapewnia nie tylko potrzebne na leczenie pieniądze, ale też organizację rehabilitacji w prywatnych placówkach, transport na zabiegi czy pomoc pielęgniarską w domu. To ogromne ułatwienie i pomoc, która realnie wpływa na postępy w leczeniu. Właśnie tak rozumiemy szeroką ochronę i wsparcie klientów w trudnych chwilach – komentuje Borys Kowalski, członek zarządu i główny aktuariusz Unum Życie.
W sytuacji wystąpienia choroby objętej ubezpieczeniem (a są nimi między innymi: udar mózgu, zawał serca, kardiomiopatia, pierwotne nadciśnienie płucne, tętniak aorty wstępującej) ubezpieczeni otrzymają świadczenie pieniężne w wysokości nawet 500 000 zł, które mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia.
Poważna choroba to zawsze niezwykle trudne doświadczenie, dlatego Unum zadbało, by w zakresie ubezpieczenia znalazły się usługi pomagające klientom w procesie leczenia i rekonwalescencji:
- organizacja i pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego
- transport na badania medyczne,
- domowa opieka pielęgniarska,
- dostosowanie miejsca zamieszkania,
- pomoc psychologa,
- konsultacje lekarskie,
- badania specjalistyczne i laboratoryjne,
- rehabilitacja kardiologiczna,
- organizacja i pokrycie kosztów pobytu w sanatorium,
- pokrycie kosztów wypożyczenia aparatu do samobadania,
- całodobowa infolinia medyczna.
Ubezpieczenie na Wypadek Chorób Układu Krążenia jest umową dodatkową do ubezpieczenia na życie, a wysokość składki zależy między innymi od ustalonej sumy ubezpieczenia i wieku ubezpieczonego.