PARP dofinansował 14 mln zł Reclimb. Startup rozwija elektroniczne ścianki wspinaczkowe

HighWall dla profesjonalnych wspinaczy
- HighWall ma ponad 3 m szerokości i aż do 14 m wysokości - to pełnowymiarowa ścianka wspinaczkowa dla wymagających profesjonalistów,
- HighWall to duży wybór chwytów różnego typu - między innymi oblaki, ściski i krawądki zapewniające urozmaicony i wszechstronny trening,
- HighWall to ścianka robotyczna - za automatyczne układanie dowolnych dróg wspinaczkowych odpowiada specjalny robot, który w kilka minut wstawia wybrane chwyty i stopnie we wskazane miejsca ściany.
Pierwsi na świecie
Startup Reclimb połączył świat cyfrowy ze sportem kojarzonym wyłącznie z rzeczywistością analogową. Marcin Pery, CEO Reclimb, wpadł na pionierski pomysł interaktywnych ścianek wspinaczkowych, które skutecznie angażują dzieci i dorosłych w aktywność fizyczną, jednocześnie umożliwiając im kontakt ze światem wirtualnym.
– Pomysł zrodził się podczas jednego z treningów na tradycyjnej ściance. Patrzyłem na statyczną ściankę i pomyślałem: "Dlaczego nie stworzyć czegoś, co sprawi, że struktura ścianki będzie się zmieniać?". A zaraz potem: "A gdyby tak chwyty można było zmieniać np. za pomocą smartfona?" Gdy odpowiedziałem sobie na te pytania, wkroczył zespół konstruktorów i inżynierów, którzy zaczęli tworzyć projekty i prototypy, a dziś mamy gotowe produkty, opatentowane i chronione znakami towarowymi – powiedział Marcin Pery w rozmowie z mycompanypolska.pl.
Niezwykłe wsparcie
Na początku tego roku Reclimb poinformował, że akcjonariuszką startupu została Aleksandra Mirosław, mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata we wspinaczce sportowej na czas, dwukrotna mistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni świata juniorów w tej dyscyplinie.
– Tak, wiem - biznes to przede wszystkim liczby i zysk, ale w tym przypadku w pierwszej kolejności połączyła nas wspólna wizja. Wierzymy, że przy okazji budowy prężnej firmy możemy realnie zmieniać świat na lepsze – napisał wówczas na LinkedIn Marcin Pery.
Drugą z inwestorek jest Miłka Raulin, polska himalaistka i podróżniczka.
Każdy może zostać inwestorem Reclimb
Obecnie Reclimb szykuje się do wystartowania z emisją akcji na platformie emiteo.
"Zbudowaliśmy mocny zespół pasjonatów i profesjonalistów oraz unikalne know-how, a nasza infrastruktura produkcyjna jest gotowa na skalowanie. Spółka zarządzana jest przez doświadczonych menadżerów (Marcin Pery, Marcin Wicinski, Przemysław Woźniak), a o jej ład korporacyjny dba Rada Nadzorcza złożona z wybitnych fachowców w swoich dziedzinach (Marek Dietl, Robert Gwiazdowski, Aleksandra Mirosław, Sławomir Stępniewski, Pawel Packo). Jesteśmy więc gotowi wspiąć się na kolejny poziom rozwoju firmy!" - czytamy na LinkedIn we wpisie założyciela Reclimb.
Na alert inwestora można zapisać się na stronie: emiteo.pl/reclimb.
Polacy stworzyli interaktywną ściankę wspinaczkową – “Jesteśmy pierwsi na świecie”
Startup Reclimb połączył świat cyfrowy ze sportem kojarzonym wyłącznie z rzeczywistością analogową. Marcin Pery, CEO Reclimb, wpadł na pionierski pomysł interaktywnych ścianek wspinaczkowych, które skutecznie angażują dzieci i dorosłych w aktywność fizyczną, jednocześnie umożliwiając im kontakt ze światem wirtualnym.