MediSensonic będzie certyfikować Touchwave – urządzenie do bezinwazyjnego pomiaru ciśnienia
fot. materiały prasoweTesty na grupie 40 ochotników II fazy badania klinicznego trwały 24 godziny w warunkach domowych i polegały na analizie ciśnienia skurczowego (SBP) i rozkurczowego (DBP) przy użyciu systemu pomiarowego oraz holtera pompowanego. Kluczowym wskaźnikiem była średnia miara błędu MARD (Mean Absolute Relative Difference) w pomiarze ciśnienia górnego i dolnego krwi, względem urządzenia referencyjnego, która wynosi poniżej 10%.
Dało to potwierdzenie bardzo wysokiej skuteczności zastosowanych technik pomiarowych obejmujących metodę optyczną i mikrofalową.
I oraz II fazę badań klinicznych przeprowadzono w Klinice Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego, pod kierownictwem płk. prof. dr. hab. n. med. Pawła Krzesińskiego.
- Wyniki badań klinicznych są bardzo satysfakcjonujące i potwierdzają założenia dotyczące dokładności systemu Touchwave. Aktualnie urządzenie, w wersji optycznej, jest gotowe do rozpoczęcia procesu szybkiej ścieżki certyfikacji. Liczymy, że niezbędne certyfikaty uda nam się otrzymać już w 2025 roku, co pozwoli nam płynnie przejść do etapu komercjalizacji, której spodziewamy się na przełomie 2025/2026 roku. – informuje Robert Gromada, prezes zarządu MediSensonic. – Po tym jak nasz ciśnieniomierz optyczny trafi na rynek będziemy starali się o pozyskanie dodatkowych środków na dalsze działania R&D. Rozważamy też fuzję dwóch technologii: głowicy i optycznej i mikrofalowej w jednym wyrobie. – dodaje. Robert Gromada
Czym jest Touchwave?
Touchwave to rozwiązanie, które rewolucjonizuje bezinwazyjny pomiar ciśnienia we krwi. Urządzenie, działające bez użycia tradycyjnych pompowanych mankietów lub elektrod, zapewnia rzetelne i wygodne badania dzięki zaawansowanym technikom pomiaru: mikrofalowym i optycznym oraz zaawansowanym systemom analizy danych.
Zastosowane w urządzeniu techniki optyczne i mikrofalowe oprócz pomiaru ciśnienia krwi w czasie rzeczywistym, pozwalają na uzyskanie wielu cennych informacji dotyczących przepływu krwi w układzie sercowo-naczyniowych.
- Techniki te umożliwiają ocenę stanu żywotności i sztywności tętnic, a także prawdopodobieństwa wystąpienia chorób serca, co ma ogromne znaczenie pod kątem profilaktyki chorób kardiologicznych.Dotychczasowe metody nie dostarczały tak precyzyjnych i szczegółowych informacji, co czyni Touchwave przełomowym produktem. Zdajemy sobie także sprawę, że prócz precyzji ważna jest również wygoda użytkowania. To ona odgrywa szczególną rolę przede wszystkim dla dzieci i osób starszych. – mówi Zenon Szczepaniak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w MediSensonic.
Badania nad Glucowave na finiszu
MediSensonic równolegle finalizuje badania kliniczne w innym autorskim projekcie o nazwie ‘Glucowave’, czyli rewolucyjnym na skalę światową urządzeniu do bezinwazyjnego pomiaru poziomu glukozy we krwi, które ma potencjał zmienić diagnostykę około 500 milionów osób na świecie cierpiących na cukrzycę.
Innowacje w technologii mają na celu poprawę jakości opieki nad pacjentem, prowadząc do cyfrowego wzrostu zdrowia. Przewiduje się, że rynek ten w ujęciu globalnym, do 2026 roku osiągnie wartość 456,9 mld USD, rosnąc o 18,8% rdr.
Sprawdź także: BeeSpeaker, polska aplikacja do nauki języków obcych, szuka kolejnych inwestorów
Polskie startupy, które szukają specjalistów. Zobacz, kto teraz zatrudnia
Jeśli nie boisz się wzywań, praca w startupie może być ciekawym doświadczeniem i dobrym pomysłem na kolejny krok w karierze zawodowej. Sprawdź, w której spółce technologicznej znajdziesz obecnie zatrudnienie.