BeeSpeaker, polska aplikacja do nauki języków obcych, szuka kolejnych inwestorów

fot. Freepik
fot. Freepik
BeeSpeaker, aplikacja wyrosła w software house'ie ItCraft, w ubiegłym roku zebrała prawie 1 mln euro od aniołów biznesu. Teraz jej twórcy planują zebrać kolejny milion.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

BeeSpeaker oferuje narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które naucza mowy oraz filmy z native speakerami. Dzięki samouczącemu się rozpoznawaniu mowy, interfejs aplikacji sterowany jest wypowiadanymi słowami. W tym momencie ponad 15 tys. konsumentów wykupiło płatny abonament, a liczba pobrań aplikacji przekroczyła 700 tys. W grudniu ubiegłego roku przychody BeeSpeakera wyniosły ok. 25 tys. euro, a w marcu już 93 tys. euro. Spółka chce uzyskać przychody ze sprzedaży za 2024 na poziomie 1,5 mln euro.

– Około 50 proc. obecnych użytkowników pochodzi z Polski, jednak już w tym roku chcemy uzyskać większość przychodów z rynków zagranicznych. Na początku koncentrujemy się na nauce języka angielskiego w językach lokalnych, m.in. polskim, niemieckim, portugalskim, włoskim i hiszpańskim. W pierwszej kolejności duże nadzieje wiążemy z Brazylią i Włochami, a następnie z Niemcami, Francją czy Rumunią –  powiedział dla Puslu Biznesu Karol Wegner, jeden z założycieli BeeSpeakera.

Kolejni inwestorzy poszukiwani

Pierwsi inwestorzy aplikacji pochodzą ze Szwecji. W marcu 2023 r. spółkę zaczęło wspierać także trzech aniołów biznesu z Cobin Angels. 

Również w zeszłym roku startup dołączył do programu Microsoft for Startups Founders Hub, w którym otrzymał już 25 tys. dolarów na chmurę Azure oraz ChatGPT. Teraz otrzyma150 tys. dolarów na realizację celów w posobnych obszarach.

Jednak BeeSpeaker nie chce na tym poprzestać i dąży do poszerzenia grona inwestorów. Rozgląda się już za kolejnymi chętnymi, którzy wesprą startup Polaków. Do końca roku planuje zebrać kolejny milion euro na rozbudowę zespołu marketingowego, reklamę i doskonalenie produktu. Poza aniołami biznesu, miele widziane są także fundusze VC. 

Poza BeeSpeaker, spod skrzydeł ItCraft wyszedł system do zarządzania ośrodkami opieki długoterminowej SupraCare oraz agencja rekrutacyjna IT Remoted. 

Przeczytaj także: Proacta uruchomi platformę do zarządzania stanem zdrowia. Spółka chce pozyskać kolejne finansowanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ