Bezpłatne szkolenia z dziedziny Przemysłu 4.0

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Wrocław może pochwalić się ośrodkiem wspierającym rozwój innowacyjności w biznesie i przemyśle. Dotowany przez Ministerstwo Rozwoju Digital Innovation Hub, działający pod nazwą Level 4.0 swoją działalność rozpoczął pod koniec września.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Konsorcjum tworzą: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff Sp. z o.o. i TestArmy Group S.A. Oferta przygotowana przez ekspertów z dziedziny Przemysłu 4.0 obejmuje bezpłatne szkolenia, spotkania pokazowe, doradztwo i wsparcie wdrożeniowe. Chociaż Level 4.0 dopiero rozpoczął nabór do swojego programu rozwoju, kilka firm dołączyło już do grona beneficjentów wrocławskiego Digital Innovation Huba.

Z porad ekspertów Level 4.0 zdążyły skorzystać takie firmy jak: MG4 Sp. z o.o., Divante, Wojcieszowianka S.A. czy CRP Sp. z o.o. Już 23 października odbędą się dedykowane warsztaty szkoleniowo-doradcze: „Sztuczna inteligencja jako filar Przemysłu 4.0”, organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Wezmą w nim udział przedstawiciele: ZAP-Kooperacja, ZAP Rachunkowość oraz NOVASTER SP. Z O.O. Ostrów Wielkopolski. Uczelnia już na 19 listopada planuje także kolejne, tym razem otwarte szkolenie „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji ze szczególnym uwzględnieniem uczenia maszynowego”.

Znane są już daty pierwszych, listopadowych wydarzeń Level 4.0. TestArmy Group S.A. Ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – 9 i 16 listopada poprowadzi szkolenia w formie webinarium. Ma ono dotyczyć Security Awareness.

17 i 24 listopada oraz 1 grudnia 2020, w czasie spotkania pod nazwą „Rola IO-Link w Przemyśle 4.0”, uczestników programu szkolić będzie Balluff Sp. z o.o. 19 listopada i 4 grudnia eksperci z tej samej firmy, w oparciu o case studies, poprowadzą spotkanie na temat zmian, jakie zachodzą w obszarze automatyzacji produkcji, a 8 grudnia opowiedzą, jak uodpornić biznes na czynniki ryzyka. Na 25 listopada i 2 grudnia zaplanowano wydarzenie dotyczące condition monitoring, które również poprowadzą specjaliści z Balluff Sp. z o.o. W pierwszym kwartale 2021 roku eksperci z dziedziny automatyki i robotyki przeprowadzą szkolenia i warsztaty na temat przemysłowych systemów RFID.

Pod koniec tego roku Politechnika Wrocławska zaplanowała ciekawe webinaria, w których można wziąć udział bez wychodzenia z domu. 2 grudnia odbędzie się spotkanie pod nazwą: „Wytwarzanie przyrostowe w praktyce przemysłowej. Studium przypadku zastosowania warstwowego przetwarzania polimerów”, a niecały tydzień później - 8 grudnia uczestnicy online wezmą udział w wydarzeniu „Wytwarzanie przyrostowe w produkcji personalizowanej. Wirtualne laboratorium projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych dla technologii przyrostowych”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ