Airly pozyskało 2 miliony dolarów. Finansowania udzieliła rodzina Richarda Bransona
O sukcesie firma poinformowała na swoich mediach społecznościowych. Główny udział w finansowaniu miała firma Giant Ventures, czyli fundusz zajmujący się inwestowaniem w firmy technologiczne. Swoje fundusze przekazali także, oprócz rodziny Richarda Bransona, rodzina Ronalda Cohena, Martin Taur (współtwóca Pipedrive) Sophia Bendz (Cherry Ventures i była CMO w Spotify), Piotr Jakubowski (Gojek) oraz Konstantin von Unger (członek zarządu Henkel). Dodatkowe finansowanie przekazał także Wojtek Burkot, czyli obecny inwestor w Airly. Pieniądze przekazał również NCBR.
Wiktor Warchałowski, CEO w Airly zapowiedział dalsze inwestycje w technologie związane z poprawą jakości powietrza na świecie.
Airly znalazło się w naszym tegorocznym zestawieniu 25 najlepszych polskich startupów. W grudniu 2019 r. o przyszłości firmy rozmawialiśmy z jej twórcą, Wiktorem Warchałowskim. - Cel jest ambitny, ale myślę, że w naszym zasięgu. To samo co dla Polski, chcemy zrobić dla Europy, a potem dla świata. Już jesteśmy obecni w 25 krajach, choć na razie w większości w Europie. Czujniki Airly działają w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Rumunii, Macedonii, Hiszpanii, we Włoszech i jeszcze w kilku innych krajach. W ostatnim tygodniu na współpracę z nami zdecydował się Urząd Miasta Berlina - mówił wówczas.
Airly to aplikacja do badania jakości powietrza. Wskazuje ona, jaki poziom smogu jest w danym momencie za oknem. Firma pozyskała w tym roku 4,7 mln zł finansowania, lecz dane dotyczące inwestora nie są jawne. Krakowski startup zaczynał od umieszczania kilkunastu czujników smogu w małopolskich gminach. Dziś ma ich już ponad pół tysiąca. Airly umieścił także swoje urządzenia na Spitsbergenie przy Polskiej Stacji Polarnej PAN. Sartup powstał w 2016 r., a dziś działa m.in. we Francji. Jej twórcą jest Wiktor Warchałowski.
25 najlepszych polskich startupów 2020
To już druga edycja naszego rankingu najlepszych polskich startupów. I okazuje się, że młode polskie firmy dobrze stawiły czoło skutkom pandemii i są rozchwytywane przez inwestorów. Dane rynkowe i PFR Ventures napawają optymizmem, bo w pierwszej połowie 2020 r. padło już kilka rekordów.
Chcemy badać powietrze na całym świecie. Wywiad z twórcą Airly
Dziś jesteśmy pierwszym źródłem informacji na temat jakości powietrza w kraju. To samo, co dla Polski, chcemy zrobić dla Europy, a potem dla świata. Już jesteśmy obecni w 25 krajach – mówi Wiktor Warchałowski, CEO i współzałożyciel Airly.