Złoty pakiet akcji Allegro? Nie daj się oszukać

allegro oszustwo
Pogląd fałszywej strony do wyłudzania danych. Zrzut ekranu. Fot. CSIRT KNF.
Cyberprzestępcy korzystają z giełdowego sukcesu Allegro, żeby zarobić na chętnych inwestorach. Sprawą zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Internetowi oszuści podszywają się pod giganta polskiej branży E-commerce. zamieszczają w mediach społecznościowych fałszywe reklamy zachęcające do rejestracji na złośliwych witrynach - ostrzega KNF.

Niebezpieczny "Allegro Biznes"

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) opublikował specjalne ogłoszenie, w którym zwrócił uwagę na nową metodę ataków cyberprzestępców.

"Uwaga na fałszywe reklamy zamieszczane przez cyberprzestępców w mediach społecznościowych. W tym przypadku oszuści podszywają się pod Allegro_Group i na niebezpiecznych stronach zachęcają do dokonania rejestracji, aby w kolejnym kroku Was okraść. Nie wierzcie w tego typu oferty!" - przekazali eksperci zajmujący się bezpieczeństwem w sieci.

"Oblicz zysk z inwestycji w Allegro"

W social-mediach pojawiły się konta z ogłoszeniami zechącającymi do inwestowania w polską spółkę znaną ze sprzedaży internetowej. Reklama zawiera zachętę: "Zainwestuj w Allegro. Oblicz swój potencjalny zysk!" - strona przekieruje nas do miejsca w sieci, gdzie należy podać dane umożliwiające obliczenie rzekomych zysków. Jednak zamiast nich użytkownicy narażeni są na straty.

Estetyka fałszywych stron nawiązuje do layoutu kojarzonego z Allegro. Jak czytamy na stronie oszuści zachęcają do "zainwestowania w polskie marzenie. Firmy, która zaczynała w garażu, a teraz pokonuje światowych gigantów".

Czytaj dalej: Bezos obiecuje rozdać większość swojego majątku

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ