Zamknięcie branż przedłużone do końca stycznia!

Adam Niedzielski
Adam Niedzielski, Fot. Adam Guz/KPRM
Niemal wszystkie obostrzenia w związku z walką z pandemią zostały przedłużone do końca stycznia - poinformował na konferencji prasowej Minister Zdrowia. Wyjątkiem jest powrót najmłodszych dzieci do szkół. Hotele, większość sklepów pozostaną zamknięte, a restauracje będą mogły tylko wydawać posiłki na wynos.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jedyna zmiana w obecnie obowiązujących przepisach dotyczy powrotu do szkół dzieci z klas 1-3. Wrócą one do placówek oświatowych tuż po feriach, 18 stycznia.

Minister nie miał dobrych wieści dla przedsiębiorców. - Decyzje dotyczące obostrzeń są decyzjami bardzo trudnymi, bo podejmowanymi w sytuacji dużej niepewności wynikającej z niej sprzeczności i sygnałów dochodzących do nas z otoczenia – powiedział.

Jak zadeklarował Adam Niedzielski, rząd będzie monitorował sytuację pandemiczną. Ważnym czynnikiem do zmian w zakresie obostrzeń ma być obserwacja tego, co się stanie po powrocie dzieci do szkół. - Nie można liczyć, że jeśli będziemy nadal na poziomie 10 tys. dziennych zachorowań to dokonamy kolejnego dużego poluzowania. Historia wakacji pokazuje, że nadmierne luzowanie, rozprężenie postawy społecznej niestety może powodować eksplozję pandemiczną - dodał minister zdrowia. 

Jak donosi Business Insider, prawdopodobnym terminem otwarcia hoteli i restauracji jest dopiero przełom marca i kwietnia. To założenie pesymistyczne.

Więcej na ten temat znajdziesz w tekście, w którym na bieżąco dodajemy informacje z Ministerstwa Zdrowia (publikowane na Twitterze). 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ