Żabka: 10 tys. sklepów jeszcze w tym roku

Żabka
Żabka, fot. materiały prasowe
Sieć sklepów Żabka zamierza przełamać kolejną barierę i w ciągu następnych miesięcy przekroczyć próg 10 tys. placówek. Obecnie liczy już 9590 sklepów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Żabka, największa sieć sklepów convenience w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, zbliża się do ważnego kamienia milowego w swojej historii.

10 tysięcy sklepów Żabka jeszcze w tym roku

Na początku roku Żabka miała około 9 tysięcy sklepów, ale od tamtej pory liczba placówek regularnie się zwiększa. Jak czytamy w serwisie wiadpomoscihandlowe.pl obecnie sieć przekroczyła już liczbę 9,5 tysiąca sklepów, a prognozy wskazują, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty 10-tysięczny sklep. To wydarzenie będzie miało dodatkowe znaczenie, ponieważ będzie to jubileusz 25-lecia istnienia sieci, która powstała w 1998 roku w Poznaniu.

Liczby i statystyki Żabka Group

Obecnie Żabka współpracuje z około 8,3 tysiąca franczyzobiorców, którzy prowadzą placówki pod szyldem tej sieci. Co więcej, 15,5 miliona klientów regularnie odwiedza sklepy Żabka. Od 2017 roku właścicielem sieci jest fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners.

Uwaga! Zielona ściema. Greenwashing coraz częściej w strategiach firm

Wzrost popularności sklepów convenience

Sukces Żabki jest reprezentatywny dla rosnącej popularności sklepów convenience w Polsce. Sklepy tego typu oferują szeroki asortyment produktów codziennego użytku, takich jak żywność, napoje, kosmetyki, a także produkty drogeryjne i higieniczne. Wygoda zakupów, dogodna lokalizacja i atrakcyjne godziny otwarcia sprawiają, że konsumenci chętnie korzystają z tego typu punktów sprzedaży.

Rozwój sieci i wpływ na lokalne społeczności

Żabka deklaruje, że jej ekspansja ma również pozytywny wpływ na lokalne społeczności. Otwieranie nowych sklepów tworzy miejsca pracy dla wielu osób, zarówno w zakresie zatrudnienia bezpośredniego w samych placówkach, jak i w obszarach logistyki czy dystrybucji.

Odyseja niedziel z zakazem handlu: rząd znów w starciu z przedsiębiorcami

ZOBACZ RÓWNIEŻ