Z polskich kamizelek lawinowych korzystają austriackie służby ratunkowe. W planach współpraca z TOPR

aerosize
Fot. materiały prasowe
Na początku tego roku rozmawialiśmy z TOPR-em. Nasze kamizelki wypełniają wiele luk sprzętowych, więc polskie organizacje również są bardzo zainteresowane tą technologią - zdradza w rozmowie z mycompanypolska.pl Wojciech Wieczorek, współzałożyciel AEROSIZE.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

AEROSIZE to polska firma, która stworzyła innowacyjną kamizelkę lawinową. Rozwiązanie umożliwia znaczącą redukcję rozmiarów całego układu tradycyjnej poduszki lawinowej i naboju ze skompresowanym gazem. Technologia powstała z pasji jej założycieli, a obecnie jest wykorzystywana m.in. przez służby ratunkowe. Ponadto system AEROSIZE może być także instalowany w plecakach, co ostatecznie zwiększa objętość komory transportowej plecaka.

Przy projekcie pracowała m.in. Dorota Kabała, która od 2013 r. prowadzi studio We Design For Physical Culture. - Design jest bardzo ważny. Chcemy zwiększać bezpieczeństwo ludzi, ale nie możemy zapominać, że prowadzimy biznes. Żebyśmy mogli sprzedać kamizelkę, ona musi wyglądać porządnie i zachęcająco - tłumaczy Wojciech Wieczorek.

Firma AEROSIZE poinformowała, że jej technologię testują m.in. austriackie służby ratunkowe. Ponadto były już prowadzone wstępne rozmowy na temat wykorzystania kamizelki lawinowej przez ratowników TOPR.

Żadne oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, natomiast wykazano zainteresowanie naszym produktem - zdradza Wieczorek

AEROSIZE obecnie przygotowuje produkcję na przyszły sezon, a równocześnie poszukuje wsparcia inwestycyjnego na dalszy rozwój przedsięwzięcia. 

Cały wywiad z Wojciechem Wieczorkiem już niebawem ukaże się na łamach mycompanypolska.pl. Natomiast w kolejnym numerze "My Company Polska" znajdziecie listę najlepszych polskich innowatorów. 

 

POLECAMY