Vue Storefront szykuje kolejną rundę inwestycyjną. "Wzrosty większe, niż zakładaliśmy" [TYLKO U NAS]

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Prawdopodobnie pod koniec tego roku odbędzie się kolejna runda inwestycyjna. Chcemy zaatakować jeszcze więcej platform, a to wymaga od nas zbudowania takich wewnętrznych "plemion", które będą zajmowały się konkretnymi obszarami. Aktualnie zespół jest po prostu za mały, żeby zrealizować wszystkie plany - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Patrick Friday, CEO Vue Storefront.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W styczniu br. wrocławski Vue Storefront zamknął jedną z największych rund seed w Polsce w ostatnich miesiącach, pozyskując blisko 6 mln zł - przede wszystkim na rozwój produktu w wersji chmurowej. Nowe rozwiązanie ma pomóc największym firmom e-commerce poprawić wydajność ich witryn na różnych urządzeniach bez narzucania ograniczeń w zakresie ich interfejsów graficznych i funkcjonalności.

Vue Storefront - wdrożony już przez ponad 350 e-sklepów i ponad 100 agencji partnerskich - wystartował trzy lata temu jako projekt R&D typu open source. Deweloperzy zaangażowani w jego budowę chcieli przetestować w praktyce nowe podejście do tworzenia frontendu, który komunikuje się z backendem i innymi usługami za pomocą API. Jako frontend niezależny od platformy, Vue Storefront szybko zrobił karierę, stając się najszybciej rozwijającym się frontendem e-commerce na GitHubie.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku ruszy kolejna runda inwestycyjna. Ponadto firma wciąż rekrutuje nowych pracowników, na razie głównie developerów.

Wzrosty są dużo większe, niż te, które zaplanowaliśmy, dlatego już teraz przygotowujemy się do kolejnej rundy - zdradza Patrick Friday

By nagrodzić pracowników, którzy zapracowali na sukces Vue Storefront, firma w maju organizuje dla nich (i ich osób towarzyszących) dwutygodniowe worcation na Teneryfie. - Chcemy nabrać rozpędu przed nadchodzącymi miesiącami, bo czeka nas mnóstwo pracy - tłumaczy Friday. 

Cały wywiad z Patrickiem Fridayem już niebawem ukaże się na łamach mycompanypolska.pl. Natomiast w kolejnym numerze "My Company Polska" znajdziecie zestawienie najciekawszych startupów i firm z obszarów związanych z e-commerce.

TOP 10 polskich fintechów - ranking

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najbardziej obiecujących polskich fintechów.

TOP 10 polskich medtechów - ranking

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najbardziej obiecujących polskich medtechów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY