VR TierOne szuka inwestora i zapowiada ekspansję. "Działamy dwutorowo, w planach również USA"

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Najpierw chcemy pojawić się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech - zapowiada Paweł Pasternak, dyrektor VR TierOne.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

VR TierOne to polski startup, który wykorzystuje wirtualną rzeczywistość do wspierania leczenia depresji oraz rehabilitacji osób po udarze, leczeniu onkologicznym i kardiologicznym. Wspiera również terapię ozdrowieńców, którzy przeszli koronawirusa. Terapia angażuje wszystkie zmysły, ułatwia oderwanie od stresujących warunków i gwarantuje pełną koncentrację na prowadzonej terapii. Okulary VR odcinają pacjenta od otaczającego go świata, a on jest całkowicie skupiony na zadaniach terapeutycznych, które inicjują procesy zdrowienia.

VR TierOne - ekspansja zagraniczna

Przedstawiciele VR TierOne zapowiadają w rozmowie z mycompanypolska.pl, że są w trakcie poszukiwań inwestorów. Pozyskane fundusze miałyby posłużyć na ekspansję zagraniczną.

- Idziemy dwoma drogami - po pierwsze, sprzedajemy i sami się finansujemy. Po drugie, jestem bardzo przekonany do inwestora branżowego. Potrzebujemy przede wszystkim know how i kompetencji, które pomogą nam przeskalować biznes za granicę. Najpierw chcemy pojawić się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Francji. Osobną bajką są Stany Zjednoczone, gdzie trzeba będzie pozyskać nowe zezwolenia - na ten moment jesteśmy dostosowani do legislacji europejskiej - tłumaczy Paweł Pasternak, dyrektor VR TierOne.

Cały wywiad z przedstawicielami VR TierOne już niebawem ukaże się na mycompanypolska.pl. Natomiast w kolejnym numerze My Company Polska znajdzie się zestawienie 10 polskich med-techów, na które warto zwrócić uwagę.

Branża VR rośnie w siłę

Rynek VR/AR mocno urósł w minionych miesiącach - nie tylko za sprawą pandemii COVID-19. W samym tylko pierwszym kwartale 2020 roku liczba użytkowników VR wzrosła dwukrotnie, a eksperci przewidują, że największa rewolucja dopiero przed nami.

Więcej o branży VR piszemy TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ