VIII Kongres Energetyczny DISE

VIII Kongres Energetyczny DISE
Na VIII Kongresie DISE będziemy dyskutować o bezpieczeństwie dostaw energii i roli nowych inwestycji infrastrukturalnych w transformacji energetycznej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kongres Energetyczny DISE, do udziału, w którym Państwa zapraszamy, odbędzie się 28-29 września we Wrocławiu pod hasłem przewodnim Bezpieczeństwo dostaw energii w dobie transformacji. Kongres stanowi cenioną platformę dyskusji o najważniejszych zagadnieniach dla polskiej energetyki. W programie przewidziano dwa dni debat, podczas których będzie można poznać opinie wybitnych specjalistów sektora paliwowo-energetycznego, polityków, top managerów i naukowców z polski i zza granicy. Patronat honorowy nad Kongresem objęli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych i Urząd Regulacji Energetyki.

Tematem wiodącym będzie bezpieczeństwo energetyczne, ale to nie wszystko. W programie pojawi się panel dotyczący energetyki wiatrowej dotyczący m.in. likwidacji barier i perspektywach rozwoju. DISE zaprasza także do rozmowy na temat technologii wodorowych (w tym znaczenia współpracy dolin wodorowych). Przed nami panel o energetyce jądrowej, w którym eksperci będą pytani o kamienie milowe realizacji inwestycji atomowych. W programie również debata o przyszłej roli gazu ziemnego w Europie i perspektywach wdrożenia gazów zdekarbonizowanych. DISE otwiera dyskusję o inwestycjach w zielony transport (w tym rozwoju elektromobilności). W agendzie pojawi się także panel dotyczący transformacji ciepłownictwa (w tym działań na rzecz czystego powietrza i obniżenia temperatury w aglomeracjach miejskich). 

2022 r. bez wątpienia będzie przełomowy dla budowania polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Kluczowa jest otwarta dyskusja, która będzie stanowiła swoistą mapę drogową działań zielonej transformacji. Gwarancją najwyższego poziomu merytorycznego debaty będzie udział wybitnych postaci świata energetyki.

Zapraszamy do Wrocławia już 28-29 września na VIII Kongres Energetyczny DISE!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY