VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce

VI Kongres Energetyczny DISE wektorem Europejskiego Zielonego Ładu w Polsce
Za nami VI Kongres Energetyczny DISE, który odbył się 7 – 8 października 2020 r. we Wrocławiu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych w każdej edycji proponuje debatę w obszarze najbardziej strategicznych wyzwań dla naszego kraju, stąd tegorocznym tematem przewodnim był: European Green Deal w Polsce. Nowy ład skoncentrowany na osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatyczno – energetycznej do 2050 r. stanowi odpowiedź na problemy globalnego ocieplenia, wyczerpywania złóż oraz zanieczyszczenia powietrza. Ambicje unijne w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych wzrosły już do 60 proc., jednocześnie Chiny zadeklarowały neutralność klimatyczną do 2060 r. Jako think-tank zajmujący się problematyką transformacji energetycznej czujemy się odpowiedzialni za przyszłość Polski, włączając się aktywnie w dyskusje na temat zmian w polskiej energetyce. 

Kongres energetyczny DISE to forum wymiany wiedzy oraz najlepszych doświadczeń biznesowych przez ekspertów, gdyż to właśnie Państwo tworzycie wraz z nami najwyższą jakość. W tym roku gościliśmy: ambasadorów, ministrów, polityków, samorządowców, naukowców, prawników, ekonomistów, inżynierów oraz aktywistów w dziedzinie energii i klimatu.

W dużym skrócie Kongres Energetyczny DISE 2020 to: 2 dni debat, 10 paneli dyskusyjnych, 82 prelegentów oraz 74 partnerów, których wsparcie pozwoliło nam po raz szósty spotkać się we Wrocławiu na największym wydarzeniu dla polskiego rynku energii. Dziękujemy wszystkim państwu, którzy obdarzyliście nas swoim zaufaniem w zakresie poziomu merytorycznego, ale także stworzenia bezpiecznej przestrzeni dyskusji w dobie pandemii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ