Viaplay nabywa wyłączne prawa w Polsce do wielkiej piłkarskiej imprezy

Piłka nożna
Fot. Pixabay.com
Viaplay pokaże w Polsce Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023. Wszystkie 64 mecze turnieju, który odbędzie się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, będą transmitowane na żywo. Transmisje będą odbywały się z udziałem polskich komentatorów oraz ekspertów, a także z wykorzystaniem lokalnego studia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet, znana jako "Orlice", już we wrześniu rozpocznie eliminacje do kobiecych Mistrzostw Świata FIFA 2023. Rozszerzenie mundialu do 32 drużyn (z 24 drużyn w 2019 roku) stanowi dla Polski doskonałą szansę, by zakwalifikować się do turnieju finałowego, odbywającego się w lipcu oraz sierpniu 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, podczas którego naszpikowana gwiazdami reprezentacja Stanów Zjednoczonych będzie walczyć o trzeci z rzędu tytuł mistrzowski.

Jeżeli reprezentacja Polski zakwalifikuje się do mistrzostw świata, wszystkie mecze polskiej drużyny rozgrywane w ramach FIFA Women's World Cup™ 2023 będą dostępne bezpłatnie. Transmisje będą odbywały się z udziałem polskich komentatorów oraz ekspertów, a także z wykorzystaniem lokalnego studia.

- Jesteśmy gotowe, by podjąć się tego wyzwania, a naszym priorytetem jest wygrywanie kolejnych meczów. Możliwe, że niektórzy nie postrzegają nas jako jednego z faworytów kwalifikacji, lecz my chcemy krok po kroku dotrzeć do turnieju finałowego. Mam nadzieję, że już niedługo dla wszystkich Polaków stanie się oczywiste, że posiadają dwie drużyny narodowe w piłce nożnej - mówi Ewa Pajor, reprezentantka Polski oraz zawodniczka VfL Wolfsburg.

Transmisje poprzednich mistrzostw świata FIFA Women’s World Cup™ oglądało ponad miliard widzów na całym świecie. - Z niecierpliwością czekamy, by móc porywać oraz inspirować polskich widzów, prezentując wszystkie spotkania turnieju - dodaje Peter Nørrelund, Chief Sports Officer NENT Group.

W Polsce NENT Group posiada prawa do transmisji spotkań czołowych europejskich rozgrywek piłki nożnej kobiet, takich jak angielska Barclays FA Women's Super League, niemiecka Frauen-Bundesliga (w której obecnie występują Katarzyna Kiedrzynek, Małgorzata Mesjasz oraz Ewa Pajor), duńska Gjensidige Kvindeliga, a także do wybranych meczów hiszpańskiej Liga Iberdrola.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu tego roku, oferując unikalne produkcje oryginalne, filmy i seriale, treści dla dzieci oraz transmisje wydarzeń sportowych na żywo, takich jak mecze Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA, zawody sportów motorowych W Series oraz dartów PDC i wiele innych, włącznie z wyścigami Formuły 1, które pojawią się na platformie Viaplay od 2023 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY