Mieszkanie na kilka dni

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock 61
Służbowy wyjazd na drugi koniec Polski na kilka tygodni staje się coraz mniej problematyczny. Oferta apartamentów na krótkoterminowy wynajem stale się poszerza, a na dodatek globalni giganci szykują się do wejścia do Polski z unikalnymi propozycjami.

Czego potrzebuje przedsiębiorca podczas długoterminowej podróży służbowej? Miejsca do odpoczynku, pracy i z dostępem do podstawowych usług typu pralnia. W teorii idealnym rozwiązaniem są hotele. Niestety, chcąc wynająć np. w centrum Warszawy jeden pokój o przeciętnym standardzie (trzy gwiazdki) na trzy tygodnie, wydamy co najmniej 5 tys. zł. 

Ale jest alternatywa – mieszkania na krótkotrwały wynajem. W ich przypadku koszt (także w centrum stolicy) zaczyna się od 100 zł za dzień. Za trzy tygodnie zapłacimy więc ok. 2,4 tys. zł (2,1 tys. za wynajem plus 300 zł pobrane przez portal pośredniczący – z którego jednak dobrze jest skorzystać). – Oferta tego rodzaju apartamentów od kilku lat dynamicznie się w Polsce rozwija. Dotyczy to głównie dużych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław oraz aglomeracja śląska, ale również miejscowości wypoczynkowych – mówi Agnieszka Topczewska, senior associate w dziale doradztwa hotelowego w Colliers International. 

Rynek rośnie od niedawna

Chociaż zdaniem ekspertów potencjał krótkoterminowego wynajmu apartamentów jest bardzo interesujący, rynek ten rozwija się od niedawna. Inwestorzy – najczęściej osoby prywatne – woleli bowiem wynajmować innym mieszkania na dłuższy czas. Zysk był stabilniejszy, a koszty funkcjonowania takich lokali (m.in. wyposażenia, szukania nowych najemców) – mniejsze. 

W ostatnich latach Polacy w podróży zaczęli jednak...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 10/2018
 (37)

Więcej możesz przeczytać w 10/2018 (37) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ