TikTok chce wspierać zdrowie psychiczne użytkowników. Są problemy

TikTok stawia na wsparcie / Fot. Amanda Vick, Unsp
TikTok stawia na wsparcie / Fot. Amanda Vick, Unsplash.com
TikTok wprowadzi zestaw funkcji, które pomogą użytkownikom aplikacji w zmaganiu się z problemami natury psychicznej i myślami samobójczymi.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Aplikacja zapewni dostęp do nowych funkcji, które obejmują poradniki na temat dobrego samopoczucia i wsparcia dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Dostępna będzie też baza z treściami dla osób, które wpiszą hasło "samobójstwo". 

Inspiracje: Kate Upton

Ruch ten pojawia się, gdy konkurencyjna platforma Instagram wprowadziła podobne rozwiązania pod kątem wpływu na samopoczucie użytkowników. Giganci social mediów chcą, aby ich użytkownicy mieli zdrową psychikę. 

Zasoby, które udostępni TikTok, zostaną wprowadzone na całym świecie w nadchodzących miesiącach. Obejmują m.in. szczegółowy przewodnik dotyczący zaburzeń odżywiania, jak i funkcję pozyskania kontaktu i pomocy w lokalnym wsparciu (na podstawie lokalizacji). 

TikTok, podobnie jak jego konkurenci, został poddany internetowej analizie pod kątem wpływu, jaki może mieć na zdrowie psychiczne użytkowników - zwłaszcza nastolatków. Z raportu opracowanego przez Education Policy Institute wynika, że korzystanie z mediów społecznościowych takich jak TikTok szkodzi zdrowi psychicznemu nastolatków. 

Inspiracje: MacKenzie Scott

Badanie wykazało, że użytkowanie aplikacji wiąże się z negatywnym samopoczuciem i obniża poczucie własnej wartości, niezależnie od wyjściowego stanu psychicznego danej osoby. Dowiedzieliśmy się także, że więcej dziewcząt doświadcza poczucia depresji i beznadziejności. Media społecznościowe nie chcą czarnego PR, więc starają się zapewnić pomoc - na miarę możliwości. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ