Tesla pozwoli na zakup niektórych towarów za pomocą kryptowaluty Dogecoin

Dogecoin i Tesla - co z tego wyniknie? / Fot. Rodn
Dogecoin i Tesla - co z tego wyniknie? / Fot. Rodnae Productions, Pexels.com
Elon Musk poinformował na Twitterze, że Tesla będzie akceptować kryptowalutę Dogecoin, ale nie kupimy za nią samochodu, lecz niektóre gadżety i akcesoria. Mimo to wycena memecoina wzrosła o 20%.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wczoraj Elon Musk poinformował na Twitterze, że popularna kryptowaluta Dogecoin będzie miała kolejne zastosowanie. Zapłacimy nią za różne towary Tesli. To sprawiło, że wycena memecoina wzrosła o 20% w ciągu 24 godz. 

Sprawdź: Licznik słów

Tweet Elona Muska zyskał już ponad 36 tys. odpowiedzi i 310 tys. polubień. Ponad 57 tys. osób poleciło go także swoim znajomym. 

Od wczoraj wycena Dogecoina zdążyła już nieco spaść, głównie ze względu na to, że cały rynek kryptowalut jest od ok. dwóch tygodni w niezbyt dobrej kondycji. Wynika to z różnych powodów, m.in. podwyżek stóp procentowych, inflacji, jak i nowego wariantu Covid-19. 

Jeśli jednak ktoś zainwestowal w Dogecoina rok temu, dziś miałby zysk w wysokości 5480%. A to zdecydowanie powód do zadowolenia.

Popularny memecoin został opracowany w 2013 r. i od tego czasu nieustannie zdobywa kolejnych fanów. Mark Cuban określił Dogecoina "najsilniejszą kryptowalutą, jeśli chodzi o używanie jej jako środka wymiany", na co Musk odpowiedział, że "mówił o tym samym już od jakiegoś czasu".

Inspiracje: Megan Fox

Obecna wycena Dogecoina to 0,18 dol. To daleko od rekordu z maja br., kiedy memecoin uzyskał wycenę 0,73 dol.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY