Megan Fox zyskała sławę po Transformersach z 2007. Czy jej obecny majątek robi wrażenie?

Megan Fox / Fot. meganfox, Instagram.com
Megan Fox / Fot. meganfox, Instagram.com
Urodzona w 1986 r. Megan Fox to profesjonalna aktorka, którą jednak wielu fanów kina kojarzy raczej z mało ambitnymi rolami, a sam talent aktorski określa jako co najwyżej przeciętny. Co sprawiło, że Fox odniosła sukces?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W 2007 roku Megan Fox zagrała jako Mikaela Banes w filmie akcji "Transformers", który stał się jej przełomową rolą. 

Fox to amerykańska aktorka i modelka z Tennessee. Rozpoczęła karierę aktorską w 2001 roku od wielu drobnych ról telewizyjnych i filmowych. Zadebiutowała w filmie w 2004 roku rolą w komedii "Wyznania nastoletniej królowej dramatu".

Po swojej roli w "Transformers" Fox zagrała raz jeszcze, w drugiej części serii - "Transformers: Revenge of the Fallen", która zdebiutowała w 2009 r. Pojawiły się wtedy kontrowersje na temat reżysera Michaela Baya, który ponoć kazał Megan przytyć do roli 10 funtów (ok. 4,5 kg). Jednocześnie dość oczywiste było to, dlaczego Megan zagrała w tych filmach - twórcom filmów zależało na atrakcyjnej modelce, która spodoba się męskiej widowni, niż na faktycznym talencie aktorskim. 

Cóż, reakcja była do przewidzenia. Megan Fox stała się sensacją, zyskała mnóstwo fanów, a media okrzynęły ją symbolem seksu XXI wieku. 

Zobacz: Saule Technologies

Obecnie jednak media, kiedy opisują Fox, koncentrują się głównie na jej kontrowersyjnych decyzjach z życia prywatnego. Najwięcej uwagi poświęca się jej związkom. Po pierwsze, jako 18-latka, Megan poznała dużo starszego (30-letniego) aktora Briana Austina Greena. Dwa lata później się zaręczyli, natomiast później zaręczyny zerwano. Minął rok i para zaręczyła się na nowo, by ostatecznie się pobrać. Dalej był pozew o rozwód, ponowny powrót do siebie, i kolejna deklaracja rozwodu. Ostatecznie para rozstała się w 2020 r. Megan Fox jest matką trzech synów, niemniej wydaje się, że obecnie bardziej w głowie jej imprezowanie - w sieci nie brakuje materiałów wideo i zdjęć Megan z jej nowym partnerem, Machine Gun Kellym, znanym również jako Richard Colson Baker. To amerykański raper. Oczywiście to tylko wycinek z życia Fox i nie zamierzamy jej oceniać. Przywołujemy jedynie to, na czym skupiają się media w kontekście aktorki. 

Megan Fox ma majątek 8 mln dolarów

A teraz kwestia majątku - to główny powód, dlaczego piszemy o aktorach i aktorkach na My Company. Zdarza się bowiem, że gwiazda może być świetną inspiracją do tego, jak zarządzać karierą i pokierować swoimi inwestycjami. Dobrymi przykładami będą tutaj z pewnością Ryan Reynolds i George Clooney.

O Megan Fox nie można jednak powiedzieć, że ma głowę do inwestowania. Choć już 35-latka okazyjnie występuje jedynie w reklamach (np. Emporio Armani), natomiast główne dochody to zlecenia aktorskie. 

Fox nie wypowiada się publicznie na temat inwestowania, ale to też dlatego, że raczej nikt jej o to nie pyta. Wywiady z Megan Fox zwykle koncentrują się na innych tematach - pracy w branży filmowej i życiu uczuciowym. 

Inspiracje: Bruce Lee

Wiemy jedynie, że Fox miała dom w dzielnicy Los Feliz w Los Angeles o wartości 2,95 mln dol., niemniej był on kupowany jeszcze z byłym mężem. Został sprzedany. 

Później, w maju 2016 r., Megan i Brian wydali 3,3 mln dol. na posiadłość w Malibu. Sprzedawcą byla menedżerka Brada Pitta, Cynthia Pett-Dante (żona aktora komediowego Petera Dantego). W 2018 roku Megan pozwała Cynthię o 5 milionów dolarów, twierdząc, że sprzedawca nie ujawnił poważnego problemu z pleśnią w domu.