Szklarska Poręba – polski Eden dla sportowców

Pensjonat Zającówka
Pensjonat Zającówka, fot. materiały prasowe
Szklarska Poręba określana jest coraz częściej jako raj dla miłośników sportu i rekreacji. To idealne miejsce dla biegaczy oraz narciarzy biegowych. Swoją wyjątkowość zawdzięcza panującemu tam mikroklimatowi zbliżonemu do warunków alpejskich. Co sprawia, że sportowcy tak chętnie odwiedzają te rejony?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, leżące u stóp Karkonoszy i Gór Izerskich zaczęto doceniać już na początku lat trzydziestych XX wieku. To czas, kiedy powstawały pierwsze uzdrowiska, kurorty czy też szpitale. Naturalne walory przyrodnicze po dziś dzień przyciągają wielu sportowców i turystów chcących pielęgnować zarówno kondycję fizyczną, jak i zdrowotną. Do głównych wartości tej miejscowości należą czarujące krajobrazy oraz krystalicznie czyste powietrze porównywane do klimatu panującego w Alpach.

Aktywny sport w bliskości z naturą

Wspomniany wcześniej raj dla sportowców stanowi szczególne miejsce wśród rowerzystów, biegaczy oraz narciarzy. Jedni zachwycają się aurą zimową, korzystając z licznych ośrodków sportów zimowych, inni zaś traktują Karkonosze jako idealną bazę wypadową na wycieczki piesze i rowerowe. Bogactwo Szklarskiej Poręby liczy ponad 20 km tras zjazdowych oraz 450 km tras rowerowych o szerokim spektrum trudności. Tak imponująca ilość szlaków w prozdrowotnym regionie Polski pozwala na organizowanie licznych sportowych imprez. Przykładowo już od 1976 roku na Polanie Jakuszyckiej odbywa się Międzynarodowy Bieg Piastów przyciągający ludzi aktywnie uprawiających sport z całej Europy. Trenowanie nart biegowych i wzięcie udziału w takim wydarzeniu, to niekiedy spełnienie marzeń dla wielu sportowców. Specyficzny mikroklimat, wyróżniające na tle innych rejonów ukształtowanie terenu oraz częste wymiany mas powietrza umożliwiają wykonywanie różnorodnych treningów przy bliskim kontakcie z przyrodą i naturą.

Regeneracja ciała po ciężkim wysiłku

Duży wysiłek, zarówno podczas maratonu biegowego czy też na obozie sportowym, wymaga jednak odpowiedniego wsparcia medycznego. Coraz częściej sportowcy korzystają z rozmaitych zabiegów wspomagających regenerację po treningu. Chcąc podążać za rozwojem nauki i przyspieszać powrót do całkowitej sprawności, osoby aktywnie uprawiające sport coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania i technologiczne terapie zdrowotne.

- Deficyt tlenowy powstający podczas uprawiania sportu to jedna z większych trudności z jaką zmagają się sportowcy. Innowacyjnym i jednym z najbardziej efektywnych sposobów dostarczania tlenu do komórek ciała jest Tlenoterapia Hiperbaryczna. Zabieg w komorze hiperbarycznej jest niezwykle korzystny dla osób chcących profilaktycznie poprawiać kondycję ciała i skóry, a także walczących z przewlekłymi chorobami. Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa pracy serca, krążenia czy też układu nerwowego. Z perspektywy sportowca komora hiperbaryczna może stanowić idealne dopełnienie całego treningu. Wielu sportowców, którzy przyjeżdżają do Szklarskiej Poręby wykorzystuje naszą komorę, by jeszcze bardziej pobudzić swoje komórki i zregenerować organizm przed kolejnym treningiem czy zawodami – mówi Karina Potapczyk, właścicielka Pensjonatu Zającówka.

Tlenoterapia to znakomita metoda na przyspieszenie regeneracji mięśni, zwiększająca wydolność, a także poprawiająca sprawność fizyczną. Co więcej, w przypadku kontuzji czy mikro urazów przyspiesza czas rekonwalescencji organizmu.

- Dobry dotyk w służbie zdrowego piękna wsparty źródłami natury” to słowa idealnie opisujące tlenoterapię hiperbaryczną. Stanowią one misję rodzącej się pod skrzydłami pensjonatu Zającówka, Spa Pro Natura. To tutaj w samym sercu Szklarskiej Poręby można skorzystać z oferty tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, która uzupełni jazdę na nartach rewelacyjną regeneracją ciała – dodaje Karina Potapczyk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X